Перейти до основного змісту

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Kalendarz

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Вибрано День
calendar
Inauguracja roku akademickiego 2022/2023

01.10.2022

Uroczyste rozpoczęcie 659. roku akademickiego w naszej uczelni odbędzie się w auli Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Transmisję z uroczystości można będzie oglądać na stronie www.uj.edu.pl.
Читати ще o Inauguracja roku akademickiego 2022/2023
calendar
16. urodziny Instytutu Konfucjusza w Krakowie

01.10.2022 - 04.10.2022

Z okazji swoich urodzin Instytut Konfucjusza przygotował całą gamę atrakcji, które odbędą się stacjonarnie i online. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. W programie obchodów można znaleźć m.in.: pokaz tradycyjnej mody chińskiej, warsztaty, lekcje pokazowe i wykłady - w tym prawdziwą perełkę, czyli wykład Mao Rui, która przekłada na język chiński literaturę polską, m.in. twórczość Stanisława Lema i Doroty Masłowskiej.
Читати ще o 16. urodziny Instytutu Konfucjusza w Krakowie
Постійно
calendar
Rekrutacja do Szkół Praw Obcych

20.09.2022 - 31.01.2023

Ośrodek Koordynacyjny Szkół Praw Obcych UJ zaprasza do uczestnictwa w programach praw obcych wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoją znajomość zagranicznych systemów prawnych, poznać specjalistyczne języki prawnicze i zwiększyć swoją atrakcyjność na rynku pracy.
Читати ще o Rekrutacja do Szkół Praw Obcych
calendar
Camera Jagellonica 2022

19.09.2022 - 31.10.2022

Ruszył nabór zgłoszeń do szóstej edycji konkursu Camera Jagellonica, w którym nagradzane są fotografie i filmy. Oprócz zdjęć w kategoriach "Architektura", "Życie studenckie" i "Impresje" uczestnicy mogą nadsyłać swoje prace w kategorii "Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię". Hasło to zapowiada Rok Kopernikański upamiętniający przypadającą w 2023 roku w 550. rocznicę urodzin i 480. rocznicę śmierci Mikołaja Kopernika.
Читати ще o Camera Jagellonica 2022
calendar
Chiński po podstaw stacjonarnie i online

15.09.2022 - 05.10.2022

Chcesz zacząć naukę języka chińskiego? Wybierz miejsce, gdzie nauka języka to połączenie pasji lektorów z doskonałym przygotowaniem dydaktycznym. Instytut Konfucjusza w Krakowie zaprasza na kursy języka chińskiego od podstaw w postaci zajęć stacjonarnych oraz online. Zajęcia rozpoczną się 5 października 2022 i potrwają do 5 lutego 2023.
Читати ще o Chiński po podstaw stacjonarnie i online
calendar
Konkurs <span lang="en">Teaching Slam </span> – forum wymiany dobrych praktyk w dydaktyce akademickiej

06.09.2022 - 06.10.2022

Trwa nabór zgłoszeń do trzeciej edycji konkursu, którego celem jest podnoszenie jakości kształcenia poprzez promocję nowatorskich rozwiązań w dydaktyce akademickiej wśród nauczycieli akademickich i doktorantów Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Читати ще o Konkurs Teaching Slam – forum wymiany dobrych praktyk w dydaktyce akademickiej
calendar
"Bez iluzji". Wystawa prac Adama Korpaka

05.09.2022 - 27.11.2022

W Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius już po raz trzeci zaprezentowana zostanie wystawa prac Adama Korpaka, znakomitego polskiego artysty mieszkającego od 1974 roku w Finlandii, gdzie konsekwentnie i z sukcesem rozwinął swoją karierę jako ilustrator prasowy i książkowy, a także fotograf i projektant.
Читати ще o "Bez iluzji". Wystawa prac Adama Korpaka
calendar
Kursy językowe w Jagiellońskim Centrum Językowym w sezonie 2022/2023

01.09.2022 - 01.10.2022

Studiujesz, jesteś w szkole doktorskiej lub pracujesz w Uniwersytecie Jagiellońskim i chcesz odświeżyć język obcy, którym władasz lub nauczyć się nowego? Zapraszamy na kursy językowe w Jagiellońskim Centrum Językowym. Uczymy ponad 10 języków obcych na różnych poziomach zaawansowania wedle ESOKJ/CEFR.
Читати ще o Kursy językowe w Jagiellońskim Centrum Językowym w sezonie 2022/2023
calendar
Wystawa "Kobiety pod znakiem Krzyża. Ormiańskie benedyktynki ze Lwowa i ich duchowość"

12.08.2022 - 12.11.2022

Najnowsza wystawa w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius prezentuje unikatową kulturę duchowej żeńskiej, katolickiej wspólnoty mniszej, która powstała na przełomie wieków XVII i XVIII we Lwowie wśród tamtejszych Ormian. Ilustruje dziedzictwo kulturowe jednej z najbardziej aktywnych mniejszości narodowej w dawnej Polsce i pokazuje udział kobiet w jego wytworzeniu.
Читати ще o Wystawa "Kobiety pod znakiem Krzyża. Ormiańskie benedyktynki ze Lwowa i ich duchowość"
calendar
Czy jesteśmy skazani na choroby cywilizacyjne?

29.06.2022 - 31.12.2022

Zapraszamy do zapoznania się z e-materiałami o profilaktyce chorób cywilizacyjnych przygotowanymi przez prof. Tomasza Klupę z Wydziału Lekarskiego UJ CM. Dowiedzieć się z nich można m.in., jak przy odrobinie wysiłku zapobiegać cukrzycy. Dla pracowników UJ istnieje możliwość zadawania pytań prof. Tomaszowi Klupie, który pełni też funkcję konsultanta wojewódzkiego ds. diabetologii.
Читати ще o Czy jesteśmy skazani na choroby cywilizacyjne?
calendar
Dołącz do akcji "Rowerem do pracy"

01.05.2022 - 30.11.2022

1 maja br. rozpoczyna się 6. edycja miejskiej kampanii "Rowerem do pracy - czyli dom, rower, praca… i tak w kółko". Wydział Gospodarki Komunalnej i Klimatu UMK zachęca krakowskich i podkrakowskich pracowników do korzystania z rowerów podczas podróży do i z pracy, a w szczególności do rezygnacji z samochodów na rzecz ekologicznych jednośladów. W akcji po raz kolejny bierze udział Uniwersytet Jagielloński.
Читати ще o Dołącz do akcji "Rowerem do pracy"
Незабаром
calendar
Uroczyste wręczenie stypendiów upamiętniających dwoje młodych matematyków

06.10.2022

W czasie tegorocznej inauguracji roku akademickiego na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego zostaną przyznane stypendia upamiętniające dwoje młodych matematyków, których łączy to, że oboje stali się ofiarami brutalnej przemocy, chociaż ich śmierć dzieli niemal dokładnie ćwierć wieku.
Читати ще o Uroczyste wręczenie stypendiów upamiętniających dwoje młodych matematyków
calendar
Forum Neuronus

15.10.2022 - 17.10.2022

12. edycja konferencji Neuronus 2022 IBRO Neuroscience Forum organizowanej przez studentów zrzeszonych w Kole Naukowym Neuronaukowców “NEURONUS” oraz pracowników Instytutu Zoologii i Badań Biomedycznych Wydziału Biologii UJ i Instytutu Psychologii Wydziału Filozoficznego UJ.
Читати ще o Forum Neuronus
calendar
XII Międzynarodowa Konferencja Naukowa: Turystyka w Naukach Społecznych

17.10.2022 - 18.10.2022

Instytut Przedsiębiorczości UJ zaprasza na 12. edycję międzynarodowej konferencji naukowej Turystyka w Naukach Społecznych, która odbędzie się w dniach 17-18 października 2022 w Białce Tatrzańskiej. Współorganizatorem wydarzenia jest Polskie Towarzystwo Ekonomiczne - Oddział w Szczecinie oraz Euro-Asia Tourism Studies Association.
Читати ще o XII Międzynarodowa Konferencja Naukowa: Turystyka w Naukach Społecznych
calendar
"Świat w obliczu nowych wyzwań" - międzynarodowa konferencja naukowa

18.10.2022 - 20.10.2022

Konferencja organizowana jest z okazji 150-lecia Polskiej Akademii Umiejętności. Wezmą w niej udział osoby cieszące się najwyższym autorytetem w różnych dziedzinach nauki, w większości członkowie Polskiej Akademii Umiejętności. Przedstawią oni najnowsze osiągnięcia w swoich dyscyplinach, które złożą się na diagnozę dotyczącą stanu społeczeństwa międzynarodowego w sytuacji pandemii, kryzysu ekologicznego i zachwiania tradycyjnych wartości.
Читати ще o "Świat w obliczu nowych wyzwań" - międzynarodowa konferencja naukowa
calendar
Wykład "Strategia inteligentnej specjalizacji - perspektywa akademicka"

19.10.2022

Wykład pt. "Smart specialisation strategy – the academic perspective" wygłosi profesor Dominique Foray (Ecole Polytechnique Fédérale de Lausanne, Politechnika Federalna w Lozannie, Szwajcaria), który jest twórcą koncepcji inteligentnych specjalizacji i jednym z czołowych teoretyków ekonomii wiedzy i gospodarki opartej na wiedzy. Wykład będzie można oglądać także online.
Читати ще o Wykład "Strategia inteligentnej specjalizacji - perspektywa akademicka"
calendar
IV Kongres Zagranicznych Badaczy Dziejów Polski

19.10.2022 - 22.10.2022

Jesienią, w dniach 19-22 października 2022 roku, w Krakowie odbędzie się ważne dla świata nauki międzynarodowe wydarzenie, czyli IV Kongres Zagranicznych Badaczy Dziejów Polski, pod honorowym patronatem marszałka Senatu Rzeczypospolitej Polskiej Tomasza Grodzkiego oraz prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego.
Читати ще o IV Kongres Zagranicznych Badaczy Dziejów Polski
calendar
"Sztuczna inteligencja w biologii i medycynie" - spotkanie branżowe

20.10.2022

Organizowane przez CTT CITTRU spotkanie skierowane jest do naukowców z UJ oraz przedsiębiorstw. Będzie okazją do poznania możliwości zespołów badawczych Uniwersytetu Jagiellońskiego, przedstawienia oferty i potrzeb przedsiębiorstw oraz nawiązania współpracy pomiędzy tymi dwoma grupami.
Читати ще o "Sztuczna inteligencja w biologii i medycynie" - spotkanie branżowe
calendar
Konferencja "Wiedza - Komunikacja - Działanie"

20.10.2022 - 21.10.2022

Instytut Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej UJ zaprasza na konferencję "Wiedza - Komunikacja - Działanie", która odbędzie się w dniach 20-21 października w formie hybrydowej. Wydarzenie kierowane jest do osób, które zechcą opisać i przeanalizować bieżące zjawiska w tytułowych obszarach, jak i chętnych do refleksji nad nowymi fenomenami, dyskursami, technologiami komunikacyjnymi.
Читати ще o Konferencja "Wiedza - Komunikacja - Działanie"
calendar
Oblicza postpamięci 5 - konflikty czy negocjacje?

25.10.2022 - 26.10.2022

Instytut Studiów Międzykulturowych Uniwersytetu Jagiellońskiego i Instytut Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego, pod patronatem Sekcji Badań nad Dziedzictwem i Pamięcią Kulturową Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego, zapraszają do wzięcia udziału w kolejnej edycji konferencji "Oblicza postpamięci 5 - konflikty czy negocjacje?". Wydarzenie odbędzie się w siedzibie Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ.
Читати ще o Oblicza postpamięci 5 - konflikty czy negocjacje?
calendar
W 80. rocznicę przemianowania Związku Walki Zbrojnej (ZWZ) na Armię Krajową (AK)

27.10.2022 - 28.10.2022

Zapraszamy do udziału w konferencji naukowej "W 80. rocznicę przemianowania Związku Walki Zbrojnej (ZWZ) na Armię Krajową (AK)". Będzie to wydarzenie szczególne, bowiem dedykowane jest prof. Grzegorzowi Mazurowi – wybitnemu uczonemu, znakomitemu badaczowi dziejów Polskiego Państwa Podziemnego w 70. rocznicę jego urodzin.
Читати ще o W 80. rocznicę przemianowania Związku Walki Zbrojnej (ZWZ) na Armię Krajową (AK)
Повернутись до початку

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту