перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Krakowskiego Chóru Akademickiego UJ

W ubiegłą niedzielę w bazylice oo. Franciszkanów św. Franciszka z Asyżu w Krakowie odbył się Tradycyjny Koncert Kolęd i Pastorałek, podczas którego wspólnie wystąpiły Krakowski Chór Akademicki Uniwersytetu Jagiellońskiego i Chór Cecyliański. W trakcie wydarzenia wolontariusze z Towarzystwa Przyjaciół Chorych Hospicjum im. św. Łazarza w Nowej Hucie przeprowadzili kwestę przeznaczoną w całości na rzecz swoich podopiecznych.

Program niedzielnego koncertu wypełniły najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Wierni usłyszeli m.in. Wśród nocnej ciszy, Pokłon Jezusowi, Buccinemus in hac die, Dmijmy w trąby w dniu tym świętym, My też pastuszkowie czy Oj maluśki, maluśki. Krakowski Chór Akademicki UJ wystąpił pod batutą Olega Sznicara, a Chór Cecyliański pod dyrekcją Tomasz Półtoraka.

рекомендовано
Apel o wsparcie dla unijnego rozporządzenia o odbudowie przyrody

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie liderem medycyny robotycznej dla dzieci w Polsce

UJ najlepszą polską uczelnią według rankingu CWUR