Перейти до основного змісту

relacja

Spotkanie wspomnieniowe poświęcone śp. prof. Franciszkowi Ziejce

02.12.2022
30 listopada w Auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego, odbyło się zorganizowane przez Stowarzyszenie Absolwentów UJ (SAUJ) spotkanie wspomnieniowe poświęcone zmarłemu 19 lipca 2020 roku prof. Franciszkowi Ziejce, byłemu rektorowi i jednej z najwybitniejszych postaci w nowożytnej historii naszej uczelni.
Читати ще o Spotkanie wspomnieniowe poświęcone śp. prof. Franciszkowi Ziejce
Sukces badaczek UJ w programie L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki
osiągnięcie mobilna

Sukces badaczek UJ w programie L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki

02.12.2022
Karolina Brzegowy z Wydziału Lekarskiego UJ CM oraz Kalina Andrysiak z Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ zostały laureatkami 22. edycji programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki. Nagrodzone zajmują się badaniem skrzeplin udarowych pozostałych po procedurze wewnątrznaczyniowego leczenia udaru mózgu oraz molekularnych mechanizmów kardiomiopatii u pacjentów z dystrofią mięśniową Duchenne’a.
Читати ще o Sukces badaczek UJ w programie L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki
Wybitny naukowiec i lekarz z doktoratem honoris causa UJ
mobilna

Wybitny naukowiec i lekarz z doktoratem honoris causa UJ

01.12.2022
Światowej sławy specjalista w dziedzinie dermatologii, patomorfologii i endokrynologii prof. Andrzej Tadeusz Słomiński został uhonorowany doktoratem honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uroczystość odbyła się 1 grudnia 2022 roku w auli Collegium Maius. Wyróżnienie przyznano na wniosek Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ.
Читати ще o Wybitny naukowiec i lekarz z doktoratem honoris causa UJ
Europejski grant dla projektu realizowanego w UJ CM
mobilna

Europejski grant dla projektu realizowanego w UJ CM

01.12.2022
Komisja Europejska przyznała ponad 5 mln euro, w tym blisko 400 tys. euro dla UJ CM, na realizację projektu naukowo-badawczego o akronimie I-CARE4OLD. Jego celem jest opracowanie i walidacja algorytmów prognostycznych wykorzystujących sztuczną inteligencję do przewidywania wyników zdrowotnych i modyfikowania wpływu terapii farmakologicznych i niefarmakologicznych u osób starszych przebywających w domach i placówkach opiekuńczych.
Читати ще o Europejski grant dla projektu realizowanego w UJ CM
Nominacje profesorskie dla naukowców z UJ
nominacje i promocje

Nominacje profesorskie dla naukowców z UJ

01.12.2022
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył 24 listopada w Pałacu Prezydenckim w Warszawie akty nominacyjne 61 nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. Wśród nominowanych znalazło się czworo naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Читати ще o Nominacje profesorskie dla naukowców z UJ