Lista wiadomości

nagrody

Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju 2020 dla uczonej z UJ CM

22.10.2020
Dr Monika Marcinkowska z Zakładu Chemii Leków Wydziału Farmaceutycznego została wyróżniona certyfikatem Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2020 w kategorii naukowiec przyszłości. Kapituła konkursu doceniła w ten sposób prowadzone przez nią badania, których celem jest opracowanie nowych pochodnych dostosowanych do potrzeb terapii przeciwudarowej.
więcej o Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju 2020 dla uczonej z UJ CM
osiągnięcie

Badacz z WBBiB UJ laureatem międzynarodowego konkursu Mozart

21.10.2020
Narodowe Centrum Nauki (NCN) ogłosiło 3. listę rankingową w dwustronnym konkursie Mozart na polsko-austriackie projekty badawcze, który jest przeprowadzany we współpracy z agencją Austrian Science Fund (Fonds zur Förderung der wissenschaftlichen Forschung - FWF). Kolejnym laureatem został dr Krzysztof Szade z Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (WBBiB UJ).
więcej o Badacz z WBBiB UJ laureatem międzynarodowego konkursu Mozart
osiągnięcie mobilna

Badacze z UJ z Nagrodami Naukowymi "Polityki"

20.10.2020
Już po raz dwudziesty przyznane zostały Nagrody Naukowe "Polityki", którymi honorowani są młodzi naukowcy wyróżniający się wartościowym wzorem kariery budowanej na przekór popkulturowym trendom. Wśród pięciorga laureatów znaleźli się naukowcy z UJ - dr Katarzyna Jaśko i dr Krzysztof Szade. Nagrodę finałowa otrzymał dr Aleksander Grabiec. Nagrody przyznawane są w pięciu kategoriach: nauki humanistyczne, społeczne, nauki o życiu, ścisłe i techniczne.
więcej o Badacze z UJ z Nagrodami Naukowymi "Polityki"

"TelefonUJ do Seniora" - studenci UJ pomagają osobom starszym

20.10.2020
Osoby starsze i samotne, które nie powinny obecnie opuszczać domu ze względu na epidemię koronawirusa, mogą skorzystać z możliwości codziennej, wspierającej rozmowy telefonicznej w ramach inicjatywy "TelefonUJ do Seniora". 797 905 860 to numer telefonu, na który można dzwonić lub napisać wiadomość SMS. Telefon odbierze przyjazny student Uniwersytetu Jagiellońskiego, z którym senior będzie mógł porozmawiać na każdy temat.
więcej o "TelefonUJ do Seniora" - studenci UJ pomagają osobom starszym
covid

Słowo rektora UJ prof. Jacka Popiela do wspólnoty akademickiej

19.10.2020
Poniżej zamieszczamy list i nagranie, które rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Jacek Popiel skierował do członków wspólnoty akademickiej naszej uczelni. Oświadczenie dotyczy obecnej sytuacji uczelni w obliczu rozprzestrzeniającej się epidemii koronawirusa.
więcej o Słowo rektora UJ prof. Jacka Popiela do wspólnoty akademickiej