перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Kolejny etap prac modernizacyjnych w obrębie Ogrodu Botanicznego UJ

23 czerwca 2017 roku podpisano umowę na dofinansowanie projektu "Przebudowa i rozbudowa szklarni nr 5 i zimownika stanowiącej część kompleksu szklarni "Victoria" w Ogrodzie Botanicznym UJ" (nr RPMP.06.02.00-12-0336/16).

Środki na ten cel pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Działanie 6.2 Ochrona różnorodności biologicznej.

Celem projektu jest ochrona przyrody i promocji obszarów cennych przyrodniczo poprzez rozwój Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego będącego centrum ochrony różnorodności biologicznej. Projekt będzie realizowany do grudnia 2019 roku. Zakres rzeczowy przedsięwzięcia, w obrębie kompleksu szklarni Victoria, obejmie wykonanie rozbudowy i przebudowy obiektu szklarni nr 5 i zimownika wraz z pracami instalacyjnymi i zagospodarowaniem terenu. Dodatkowo przeprowadzone zostaną działania z zakresu edukacji przyrodniczej.

Za poprawną realizację zadań odpowiada zespół projektowy skupiający pracowników Ogrodu Botanicznego, Działu Remontów oraz Centrum Administracyjnego Wsparcia Projektów.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020

рекомендовано
Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie liderem medycyny robotycznej dla dzieci w Polsce

UJ najlepszą polską uczelnią według rankingu CWUR