перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Pracownicy UJ CM wśród najbardziej wpływowych osób w służbie zdrowia

Redakcja "Pulsu Medycyny" po raz 15. ogłosiła Listę Stu najbardziej wpływowych osób w medycynie i po raz 4. Listę Stu najbardziej wpływowych osób w systemie ochrony zdrowia. Kandydaci byli oceniani według 3 kryteriów: osiągnięcia i dokonania w 2017 roku, reputacja zawodowa i wpływy w środowisku medycznym oraz siła publicznego oddziaływania. W gronie wyróżnionych znaleźli się przedstawicieli Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum (UJ CM).

"Wybieraliśmy najbardziej wpływowe postacie w dwóch kategoriach: wpływ na rozwój polskiej medycyny oraz znacząca rola w systemie ochrony zdrowia. Redakcja „Pulsu Medycyny” przedstawiła jurorom do oceny ponad 300 osób nominowanych do obu wyróżnień. Zdecydowaliśmy również o podziale jury na dwa zespoły, tak aby eksperci mogli dokonywać oceny według swojej najlepszej wiedzy i doświadczenia. Jurorzy znaleźli się także na listach nominowanych i wówczas oczywiście nie oceniali sami siebie. Jeśli kandydat był oceniany w obu kategoriach i w obu znalazł się w czołowej setce, został umieszczony tylko w jednej z nich - tej, na której zajął wyższe miejsce" - czytamy na stronie pulsmedycyny.pl.

Na tegorocznej Liście Stu najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie znaleźli się: prof. Wojciech Nowak, rektor UJ; prof. Tomasz Grodzicki, prorektor UJ ds. CM; prof. Maciej Małecki, dziekan Wydziału Lekarskiego UJ CM; prof. Piotr L. Chłosta, kierownik Katedry i Kliniki Urologii UJ CM i kierownik Oddziału Klinicznego Urologii i Urologii Onkologicznej w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie; prof. Dariusz Dudek, kierownik II Oddziału Klinicznego Kardiologii oraz Interwencji Sercowo-Naczyniowych UJ CM w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, przewodniczący Rady Instytutu Kardiologii UJ CM; prof. Jerzy Sadowski, Klinika Chirurgii Serca, Naczyń i Transplantologii UJ CM; prof. Janusz Skalski, dyrektor Instytutu Pediatrii i kierownik Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie; prof. Piotr Wysocki, kierownik Katedry i Kliniki Onkologii UJ CM, kierownik Oddziału Klinicznego Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Wśród 100 najbardziej wpływowych osób w ochronie zdrowia są: prof. Piotr Jankowski, I Klinika Kardiologii i Elektrokardiologii Interwencyjnej oraz Nadciśnienia Tętniczego Instytutu Kardiologii UJ CM; dr hab. Andrzej Matyja, prof. UJ, ordynator oddziału klinicznego w I Katedrze Chirurgii Ogólnej UJ CM; prof. Rafał Niżankowski, kierownik Zakładu Angiologii II Katedry Chorób Wewnętrznych im. prof. Andrzeja Szczeklika UJ CM; dr hab. Tomasz Tomasik, adiunkt w Katedrze Chorób Wewnętrznych i Gerontologii UJ CM.

Z Listą Stu najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie i ochronie zdrowia w 2017 roku można zapoznać się TUTAJ.

рекомендовано
W wieku 79 lat zmarł profesor Władysław Miodunka