перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Reprezentanci UJ z wizytą na meksykańskiej uczelni

W ubiegły piątek przedstawiciele Uniwersytetu Jagiellońskiego gościli na Universidad Nacional Autónoma de México. Wizyta związana była z umową między uczelniami, którą podpisali pełnomocnik rektora UJ ds. internacjonalizacji prof. Adam Jelonek oraz koordynator Wydziału Nauk Humanistycznych UNAM dr Domingo Alberto Vital Diaz.

W spotkaniu wzięli udział również prof. Waldemar Martyniuk z Katedry Języka Polskiego jako Obcego Wydziału Polonistyki UJ oraz charge d'affaires Ambasady RP w Meksyku Jadwiga Szpakowska.

Podpisana umowa dotyczyła powołania Centrum Studiów Meksykańskich w Polsce oraz Katedry Studiów Polskich w Meksyku. W ramach porozumienia strony zobowiązały się do wyznaczenia osoby, która mogłaby zostać zaproszona na uczelnię jako wizytujący profesor. Do głównych zadań profesora wizytującego należeć będzie: prowadzenie wykładów specjalistycznych w uczelni przyjmującej, udział w seminariach dla profesorów i badaczy oraz powadzenie badań naukowych.

рекомендовано

Politolog z UJ z nową rolą w International Studies Association