перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Ambasador Estonii odwiedził Uniwersytet Jagielloński

8 października z wizytą na Uniwersytecie Jagiellońskim gościł ambasador Estonii w Polsce Martin Roger. Dyplomatę przyjęli w Collegium Novum rektor UJ prof. Wojciech Nowak oraz pełnomocnik rektora UJ ds. internacjonalizacji prof. Adam Jelonek.

Uczestnicy spotkania dyskutowali o wydarzeniach lokalnych, a także stosunkach polsko-estońskich, w tym związków Uniwersytetu Jagiellońskiego z estońskimi uczelniami. W szczególności planowane jest zwiększenie współpracy w zakresie mobilności studenckiej i pracowniczej, zwłaszcza w dziedzinach prawa, politologii oraz zdalnego nauczania. Podpisanie porozumienia o współpracy z uniwersytetami w Tartu i Tallinie umożliwiłoby utworzenie wspólnych kierunków studiów oraz ułatwiłoby współdziałanie na poziomie poszczególnych wydziałów.

рекомендовано
Kraków miastem nauki i sztuki

Ruszył koordynowany przez UJ projekt IMPULSE z rekordowym dofinansowaniem

Dr Andrzej Kurkiewicz w Radzie ds. innowacji w szkolnictwie wyższym