перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

UE dofinansuje profilaktykę chorób serca w Szpitalu Uniwersyteckim

W ubiegłą środę wiceministrowie zdrowia Zbigniew J. Król i Sławomir Gadomski podpisali umowy dofinansowania rozwoju wybranych projektów profilaktycznych. Szpital Uniwersytecki w Krakowie - jako jeden z beneficjentów - otrzymał dofinansowanie w wysokości ponad 4,8 mln zł w ramach Programu Wiedza Edukacja Rozwój.

Program ma na celu wspieranie rozwoju badań profilaktycznych w zakresie powszechnych obecnie schorzeń, tj. miażdżyca tętnic i choroby serca, osteoporoza czy depresja poporodowa. Założeniem jest poprawa zdrowia mieszkańców Polski poprzez lepszą i szybszą diagnostykę, a także przyczynianie się do wzrostu świadomości społecznej dotyczącej ważnej roli, jaką badania profilaktyczne odgrywają w zakresie prewencji wybranych schorzeń.

Ministerstwo Zdrowia z Programu Wiedza Edukacja Rozwój sfinansowało jak dotychczas projekty profilaktyczne dotyczące nowotworów głowy i szyi, nowotworów skóry, wczesnego wykrywania reumatoidalnego zapalenia stawów, chorób naczyń mózgowych, przewlekłej obturacyjnej choroby płuc. Koszt ich realizacji to blisko 60 mln zł.

рекомендовано
Upamiętnienie 40. rocznicy śmierci Karola Estreichera młodszego