перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Budowanie uniwersytetów przyszłości

7 listopada w Brukseli odbyło się spotkanie przedstawicieli European Universities Initiative – inicjatywy zrzeszającej wiodące uniwersytety europejskie, powołanej w celu promowania wspólnych wartości oraz zwiększania jakości edukacji i konkurencyjności uczelni z Europy. Uniwersytet Jagielloński, który należy do inicjatywy jako jeden z członków-założycieli sieci UNA Europa, reprezentował prorektor UJ ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych prof. Stanisław Kistryn.

W spotkaniu „Building the universities of the future” wzięli m.in. udział naukowcy z uniwersytetów zreszonych w ramach sieci UNA Europa – prof. Patrick Leech (Uniwersytet Boloński), prof. Colm Harmon (Uniwersytet Edynburski), prof. Jari Niemelä (Uniwersytet Helsiński), prof. Stanisław Kistryn (Uniwersytet Jagielloński), prof. Peter Lievens (Katolicki Uniwersytet w Lowanium), prof. Jorge Gómez (Uniwersytet Complutense w Madrycie), prof. Hélène Sirven (Uniwersytet Paryski) – a także sekretarz generalna UNA Europa Emily Palmer oraz przedstawiciele organizacji studenckich: Andrew Wilson z Uniwersytetu Edynburskiego i Lotte Delemarre z Katolickiego Uniwersytetu w Lowanium.

Uczestnicy spotkania omówili problematykę związaną z bieżącymi zadaniami stojącymi zarówno przed poszczególnymi członkami European Universities Initiative, jak i całą organizacją. Poruszone zostały kwestie takie jak zwiększenie mobilności studenckiej, spersonalizowane programy kierunków studiów, wprowadzanie innowacji oraz długoterminowy rozwój współpracy w ramach inicjatywy.

рекомендовано
W wieku 79 lat zmarł profesor Władysław Miodunka