перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

KRASP obraduje na Uniwersytecie Jagiellońskim

Na Uniwersytecie Jagiellońskim w dniach od 28 do 29 maja odbyło się posiedzenie prezydium oraz zgromadzenie plenarne Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP). Gospodarzem spotkania był rektor UJ prof. Jacek Popiel, który pełni także funkcję wiceprzewodniczącego organizacji.

Podczas pięciu sesji, które odbywały sie w Collegium Maius oraz w Collegium Novum omawiane były różnorakie tematy dotyczące funkcjonowania uczelni w roku akademickim 2021/2022 w okresie pandemii oraz plany na czas po jej ustaniu. Członkowie KRASP poświęcili czas także na omówienie problemów szkolnictwa wyższego i nauki w Polsce. W drugim dniu obrad do zebranych dołączyli: odpowiedzialny za politykę naukową państwa wicepremier Jarosław Gowin oraz była podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego (później w Ministerstwie Edukacji i Nauki) Anna Budzanowska.

рекомендовано

Politolog z UJ z nową rolą w International Studies Association