перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Rektorski Dzień Dziecka w Uniwersytecie Jagiellońskim

Po dwuletniej przerwie na Uniwersytecie Jagiellońskim po raz kolejny odbył się tradycyjny Rektorski Dzień Dziecka, w ramach którego najmłodsi mają możliwość zapoznania się z najstarszą krakowską uczelnią oraz jej historią. Dla małych gości przygotowano interesujące spotkania, gry i warsztaty skierowane do różnych grup wiekowych. W tegorocznej edycji wydarzenia wzięły udział trzy grupy dzieci pracowników UJ oraz jedna grupa dzieci z Ukrainy - podopiecznych Stowarzyszenia Siemacha.

W ramach Rektorskiego Dnia Dziecka zorganizowano dla dzieci dwie gry terenowe:

• „Poszukiwacze skarbów” to zabawa edukacyjna dla dzieci w wieku 6-10 lat, która polega na poszukiwaniu zaginionego skarbu Królowej Jadwigi Andegaweńskiej. Królowa wraz z królem Władysławem Jagiełłą przywitała dzieci u bram najstarszego gmachu uczelni. Gra miała formę warsztatów, w których uczestnicy zajęć mieli możliwość sprawdzić swoją spostrzegawczość, pamięć czy umiejętności artystyczne.
  • „Poszukiwacze wiedzy” to zajęcia przeznaczone dla starszej grupy wiekowej 11-13 lat, podczas których uczestnicy, prowadzeni przez postaci historyczne związane z uniwersytetem, mogli sprawdzić swoje umiejętności poznawcze. Odkryli m.in. co jadali profesorowie, jak przebiegał dzień średniowiecznego żaka i spotkali się z Mikołajem Kopernikiem. W trakcie wykonywania zadań uczestnicy mogli obejrzeć wspaniałe wnętrza najstarszego budynku uczelni, takich jak Libraria, Stuba Communis czy Aula Jagiellońska.
рекомендовано
Upamiętnienie 40. rocznicy śmierci Karola Estreichera młodszego