перейти до основного змісту

Uroczystości

Uniwersytet Jagielloński sygnatariuszem Deklaracji Poitiers

06.06.2019
6 czerwca rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak oraz Prezydent Krakowa prof. Jacek Majchrowski podpisali Deklarację Poitiers, dotyczącą współpracy pomiędzy uniwersytetami a ich otoczeniem społeczno-gospodarczym.
Читати ще o Uniwersytet Jagielloński sygnatariuszem Deklaracji Poitiers
Społeczność akademicka Krakowa upamiętniła 30. rocznicę wyborów 1989

Społeczność akademicka Krakowa upamiętniła 30. rocznicę wyborów 1989

04.06.2019
4 czerwca 1989 r. w Polsce odbyły się pierwsze po drugiej wojnie światowej częściowo wolne wybory parlamentarne, w których mogli kandydować przedstawiciele opozycji. Ich przeprowadzenie stało się możliwe dzięki porozumieniu zawartemu podczas rozmów Okrągłego Stołu. Kompromis zawarty między władzą i opozycją skupioną wokół Lecha Wałęsy zakładał wolne wybory do nowo powołanego Senatu oraz podział mandatów w Sejmie - tylko 35 proc. miejsc poddano demokratycznym wyborom.
Читати ще o Społeczność akademicka Krakowa upamiętniła 30. rocznicę wyborów 1989
Odnowienie doktoratu profesora Bolesława Gintera

Odnowienie doktoratu profesora Bolesława Gintera

27.05.2019
27 maja w auli Collegium Maius UJ odbyło się posiedzenie Rady Wydziału Historycznego, podczas którego uroczyście odnowiono po 50 latach doktorat prof. Bolesława Gintera - wybitnego archeologa i prehistoryka, autorytetu w skali europejskiej w zakresie badań i problematyki paleolitu i mezolitu.
Читати ще o Odnowienie doktoratu profesora Bolesława Gintera
Święto 3 Maja na Uniwersytecie Jagiellońskim

Święto 3 Maja na Uniwersytecie Jagiellońskim

03.05.2019
Władze Uniwersytetu Jagiellońskiego uczciły święto Konstytucji 3 Maja, składając wieńce pod pomnikiem Hugona Kołłątaja.
Читати ще o Święto 3 Maja na Uniwersytecie Jagiellońskim
Wybitny immunolog doktorem honoris causa UJ

Wybitny immunolog doktorem honoris causa UJ

10.04.2019
Umacnianie nauki polskiej na arenie międzynarodowej, rozwój badań nad wirusami, osiągnięcia w zakresie immunoterapii, zaangażowanie w debatę nad wykorzystaniem komórek macierzystych i wkład w promocję Uniwersytetu Jagiellońskiego na świecie – to zaledwie kilka z osiągnięć prof. sir Leszka Borysiewicza, które zaowocowały przyznaniem mu tytułu doktora honoris causa UJ. Wręczenie dyplomu odbyło się 10 kwietnia 2019 w Auli Jagiellońskiej Collegium Maius UJ.
Читати ще o Wybitny immunolog doktorem honoris causa UJ