перейти до основного змісту

Pierwsze absolutorium na krakowskiej weterynarii

Pierwsze absolutorium na krakowskiej weterynarii

27.03.2018
Niecodzienna uroczystość, absolutorium absolwentów kierunku weterynaria Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej UJ-UR, odbyła się 27 marca br. w auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Studia zakończył rocznik 2012-2018, pierwszy, który zaczął uczyć się na krakowskiej weterynarii.
Читати ще o Pierwsze absolutorium na krakowskiej weterynarii
73 lata temu Uniwersytet Jagielloński wznowił oficjalną powojenną działalność

73 lata temu Uniwersytet Jagielloński wznowił oficjalną powojenną działalność

19.03.2018
19 marca 1945 roku w auli Collegium Novum UJ odbyła się pierwsza po zakończeniu okupacji hitlerowskiej inauguracja roku akademickiego. 73 lata później w tym samym miejscu złożono hołd wykładowcom, studentom i organizatorom tajnego nauczania na Uniwersytecie Jagiellońskim. Rocznica ta upamiętniona została także odsłonięciem tablicy pamiątkowej na drugim piętrze tegoż gmachu.
Читати ще o 73 lata temu Uniwersytet Jagielloński wznowił oficjalną powojenną działalność
Profesor Joseph Schatzker doktorem honoris causa UJ

Profesor Joseph Schatzker doktorem honoris causa UJ

09.03.2018
Profesor Joseph Schatzker odebrał 9 marca w auli Collegium Maius tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uczony polskiego pochodzenia jest cieszącym się wielkim uznaniem na całym świecie ortopedą i traumatologiem. Poprzez swoją działalność został na trwałe doceniony i zapamiętany przez rodzime środowisko ortopedyczne jako promotor zarówno współczesnej wiedzy, jak i twórca podstawy pod późniejsze sukcesy na tym polu.
Читати ще o Profesor Joseph Schatzker doktorem honoris causa UJ
Całe życie dla nauki i uniwersytetu

Całe życie dla nauki i uniwersytetu

07.02.2018
7 lutego 2018 r. odbyła się uroczystość przyznania odznaki Zasłużony dla Uniwersytetu Jagiellońskiego dwojgu wybitnym profesorom: Urszuli Marcie Doleżal i Tadeuszowi Cichockiemu. Decyzję o ich uhonorowaniu podjął wcześniej Senat Uniwersytetu Jagiellońskiego na wniosek Kolegium Rektorskiego oraz Rady Wydziału Lekarskiego.
Читати ще o Całe życie dla nauki i uniwersytetu
Zadaniem nauki jest poszukiwanie prawdy

Zadaniem nauki jest poszukiwanie prawdy

15.01.2018
Niesłabnący entuzjazm badawczy i wielkie zaangażowanie profesora Wacława Uruszczaka w różne formy działalności na rzecz rozwoju nauki i dla dobra Uniwersytetu Jagiellońskiego przyniosły mu w ciągu dotychczasowej, kilkudziesięcioletniej pracy naukowej i organizacyjnej w uczelni pozycję niekwestionowanego lidera dyscypliny – mówiła w auli Collegium Maius profesor Dorota Malec, prorektor UJ ds. rozwoju. Profesor Wacław Uruszczak, wybitny prawnik, historyk i kanonista 15 stycznia br. podczas uroczystego posiedzenia Senatu UJ został uhonorowany medalem Merentibus.
Читати ще o Zadaniem nauki jest poszukiwanie prawdy