перейти до основного змісту

Sesja naukowa w ramach 12. edycji Dni Jana Pawła II

Sesja naukowa w ramach 12. edycji Dni Jana Pawła II

09.11.2017
Po raz dwunasty w Krakowie odbywa się wydarzenie, którego celem jest upamiętnienie postaci papieża Jana Pawła II i popularyzacja jego dziedzictwa wśród społeczności akademickiej Krakowa. Głównym punktem zaplanowanego na trzy dni programu jest sesja naukowa pt. "Prawa człowieka i prawa narodów". Jej tytuł jest tożsamy z hasłem przewodnim tegorocznej edycji Dni Jana Pawła II.
Читати ще o Sesja naukowa w ramach 12. edycji Dni Jana Pawła II
Społeczność akademicka Krakowa oddała hołd ofiarom Sonderaktion Krakau

Społeczność akademicka Krakowa oddała hołd ofiarom Sonderaktion Krakau

06.11.2017
Każdego roku 6 listopada społeczność Uniwersytetu Jagiellońskiego z zadumą wspomina rocznicę Sonderaktion Krakau - podstępnej akcji gestapo z 1939 roku, w wyniku której 183 krakowskich profesorów i nauczycieli akademickich, w tym 155 pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego, zostało aresztowanych, a następnie wywiezionych do obozów koncentracyjnych, gdzie kilkunastu z nich straciło życie.
Читати ще o Społeczność akademicka Krakowa oddała hołd ofiarom Sonderaktion Krakau
Wręczenie księgi pamiątkowej prof. Antoniemu Cetnarowiczowi

Wręczenie księgi pamiątkowej prof. Antoniemu Cetnarowiczowi

26.10.2017
24 października w Librarii Collegium Maius UJ odbyło się spotkanie z prof. dr hab. Antonim Cetnarowiczem, byłym kierownikiem Zakładu Historii Powszechnej Nowoczesnej w Instytucie Historii UJ, w trakcie którego wręczono Profesorowi księgę "Europa Środkowa, Bałkany i Polacy".
Читати ще o Wręczenie księgi pamiątkowej prof. Antoniemu Cetnarowiczowi
Podziękowania dla dr. hab. Macieja Kowalczyka - ustępującego dyrektora USD

Podziękowania dla dr. hab. Macieja Kowalczyka - ustępującego dyrektora USD

25.10.2017
- Zadbał Pan nie tylko o rozwój placówki pod względem wyposażenia i przebudowy, ale także w zakresie organizacji i jakości pracy - powiedział rektor UJ prof. Wojciech Nowak, dziękując za oddaną i rzetelną pracę na rzecz naszej uczelni dr. hab. Maciejowi Kowalczykowi, który przez ostatnie siedemnaście lat kierował Uniwersyteckim Szpitalem Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu.
Читати ще o Podziękowania dla dr. hab. Macieja Kowalczyka - ustępującego dyrektora USD
Święto Edukacji Narodowej na Uniwersytecie Jagiellońskim

Święto Edukacji Narodowej na Uniwersytecie Jagiellońskim

16.10.2017
W auli Auditorium Maximum UJ odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu naszej uczelni zwołane z okazji obchodzonego 14 października Święta Edukacji Narodowej, które upamiętnia rocznicę powstania pierwszego ministerstwa oświaty w Polsce i w Europie - Komisji Edukacji Narodowej.
Читати ще o Święto Edukacji Narodowej na Uniwersytecie Jagiellońskim