перейти до основного змісту

nagrody i wyróżnienia

Uroczystość wręczenia Nagrody im. ks. Stanisława Musiała SJ

30.01.2017
Wręczenie Nagrody laureatom wybranym spośród kandydatów nominowanych przez Klub Chrześcijan i Żydów "Przymierze" odbędzie się 3 marca o godz. 12.00 w auli Collegium Novum. W tym roku nagrodzeni zostaną: Bella Szwarcman-Czarnota (za twórczość w duchu dialogu i współpracy chrześcijańsko-żydowskiej i polsko-żydowskiej) oraz prof. Wacław Wierzbieniec (za inicjatywy społeczne na rzecz dialogu i współpracy chrześcijańsko-żydowskiej i polsko-żydowskiej).
Читати ще o Uroczystość wręczenia Nagrody im. ks. Stanisława Musiała SJ
Spotkanie z okazji 72. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau

Spotkanie z okazji 72. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau

24.01.2017
Zgodnie z kilkuletnią już tradycją sesję naukową upamiętniająca oswobodzenie niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau zorganizował Uniwersytet Jagielloński, Centrum Badań Holokaustu UJ, Towarzystwo Lekarskie Krakowskie oraz Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau.
Читати ще o Spotkanie z okazji 72. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau
Uroczyste odnowienie doktoratu dr. hab. Michała Pułaskiego

19.01.2017
W czwartek 19 stycznia 2017 roku w auli Collegium Maius odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu UJ z okazji odnowienia doktoratu dr. hab. Michała Pułaskiego, wybitnego historyka i niezwykle zasłużonego członka społeczności akademickiej.
Читати ще o Uroczyste odnowienie doktoratu dr. hab. Michała Pułaskiego
Społeczność akademicka pożegnała prof. Aleksandra Koja

Społeczność akademicka pożegnała prof. Aleksandra Koja

04.01.2017
4 stycznia 2017 roku odbył się pogrzeb prof. Aleksandra Koja - wybitnego uczonego, trzykrotnego rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego, współtwórcy Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ, jednego z inicjatorów powstania Kampusu 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Читати ще o Społeczność akademicka pożegnała prof. Aleksandra Koja
Emerytowani profesorowie na opłatku w Collegium Maius

Emerytowani profesorowie na opłatku w Collegium Maius

19.12.2016
19 grudnia 2016 roku w Collegium Maius odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe władz uniwersyteckich z emerytowanymi profesorami Uniwersytetu Jagiellońskiego, na którym obecni byli m.in. rektor, prorektorzy, kanclerz, kwestor oraz dziekani wydziałów UJ.
Читати ще o Emerytowani profesorowie na opłatku w Collegium Maius