перейти до основного змісту

Uroczystości

Powitanie nowych pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego

16.12.2016
W piątek 16 grudnia 2016 roku, w auli Collegium Novum odbyło się uroczyste powitanie nowych pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wydarzenie to stanowiło okazję dla nowo zatrudnionych pracowników do zapoznania się z władzami UJ, a także do odwiedzenia zabytkowych wnętrz Collegium Novum.
Читати ще o Powitanie nowych pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego
Wręczenie odznaczeń państwowych działaczom opozycji demokratycznej z okresu PRL

Wręczenie odznaczeń państwowych działaczom opozycji demokratycznej z okresu PRL

14.12.2016
Uroczystość odbyła się 14 grudnia, dzień po 35. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, w sali Senackiej Collegium Novum UJ. Odznaczenia nadał prezydent RP Andrzej Duda za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i społecznej.
Читати ще o Wręczenie odznaczeń państwowych działaczom opozycji demokratycznej z okresu PRL

09.12.2016
Autorem najlepszej książki dotyczącej dziejów narodów Europy Środkowo-Wschodniej XIX i XX wieku i zarazem zwycięzcą XVI edycji konkursu został prof. Romuald Turkowski. Laureatem nagrody honorowej ogłoszono prof. Piotra Wandycza.
Читати ще o W Collegium Maius UJ wręczono Nagrody im. Henryka Wereszyckiego i Wacława Felczaka
Uniwersytet dziękuje emerytowanym profesorom

Uniwersytet dziękuje emerytowanym profesorom

05.12.2016
5 grudnia 2016 r. w Collegium Maius UJ odbyło się uroczyste pożegnanie profesorów przechodzących na emeryturę.
Читати ще o Uniwersytet dziękuje emerytowanym profesorom
W Collegium Novum odsłonięto tablicę pamięci profesora Józefa A. Gierowskiego

W Collegium Novum odsłonięto tablicę pamięci profesora Józefa A. Gierowskiego

24.11.2016
W 10. rocznicę śmierci prof. Józefa Andrzeja Gierowskiego w korytarzu rektorskim Collegium Novum odsłonięto tablicę, która ma przypominać tego wybitnego naukowca. Czwartkowa uroczystość zgromadziła władze rektorskie Uniwersytetu Jagiellońskiego, Wydziału Historycznego, a także rodzinę, przyjaciół i współpracowników uhonorowanego. Inicjatorem uczczenia pamięci byłego rektora najstarszej polskiej uczelni w latach 1981-1987 był Instytut Historii.
Читати ще o W Collegium Novum odsłonięto tablicę pamięci profesora Józefa A. Gierowskiego