перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Delegacja z Chile gości na Uniwersytecie Jagiellońskim

6 lipca 2015 roku o godzinie 10.00 Uniwersytet Jagielloński odwiedzili przedstawiciele z Uniwersytetu w Concepcion (Chile). Delegatów przyjął w swoim gabinecie rektor UJ prof. Wojciech Nowak.

W skład delegacji weszli: prof. Sergio Lavanchy Merino, rektor Uniwersytetu w Concepcion, prof. Mario Suwalsky, naukowiec z Wydziału Chemii oraz konsul honorowy RP w Concepcion, a także dr Ivan Araya Gomez, kierownik Działu Spraw Międzynarodowych. W spotkaniu uczestniczył także prof. Kazimierz Strzałka, kierownik Zakładu Fizjologii i Biochemii Roślin.

Spotkanie dotyczyło podjęcia współpracy pomiędzy Uniwersytetem Jagiellońskim a Uniwersytetem w Concepcion w zakresie biotechnologii, chemii, astronomii oraz nauczania języków, a także wymiany studenckiej i pracowniczej. Solidne fundamenty dla przyszłej umowy stanowi blisko piętnastoletni okres wspólnych badań prowadzonych przez prof. Strzałkę oraz prof. Suwalsky'ego.

Uczestnicy spotkania dyskutowali również o aktualnej sytuacji społecznej i politycznej Polski i Chile, porównywali funkcjonowanie uczelni w tych krajach, a także omawiali współczesne zagrożenia ekonomiczne.

Kolejne spotkanie zaplanowane zostało wstępnie na jesień przyszłego roku.

рекомендовано
Uniwersytet Jagielloński gościł ambasadora Islandii