перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

19. Szkoła Prawa Niemieckiego UJ dobiegła końca

13.06.2016
11 czerwca br., w obecności prorektora UJ ds. dydaktyki prof. Andrzeja Manii, i prodziekana ds. współpracy międzynarodowej WPiA UJ prof. Jerzego Pisulińskiego oraz licznych gości, odbyła się w auli Collegium Novum UJ uroczystość zakończenia Szkoły Prawa Niemieckiego UJ oraz Szkoły Prawa Polskiego UJ organizowanych przez Wydział Prawa i Administracji UJ we współpracy z Uniwersytetem Ruprechta Karola w Heidelbergu i Uniwersytetem Johannesa Gutenberga w Moguncji.
Читати ще o 19. Szkoła Prawa Niemieckiego UJ dobiegła końca
Śmigłowce ratunkowe mogą lądować przy szpitalu w Prokocimiu

13.06.2016
Lądowisko Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu przyjęło pierwszy helikopter. Maszyna z 6-letnim chłopcem na pokładzie wylądowała w ubiegłą sobotę w godzinach wieczornych. Następnie dziecko zostało przewiezione śluzą łączącą płytę lądowiska ze Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym. Cała akcja trwała zaledwie kilka minut.
Читати ще o Śmigłowce ratunkowe mogą lądować przy szpitalu w Prokocimiu
Marta Połeć: Sztuka uliczna warta diamentu
twarze uj

Marta Połeć: Sztuka uliczna warta diamentu

13.06.2016
Marta w ubiegłym roku ukończyła studia magisterskie na kierunku zarządzanie kulturą i mediami na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Obecnie na tym samym wydziale jest doktorantką I roku nauk humanistycznych o zarządzaniu.
Читати ще o Marta Połeć: Sztuka uliczna warta diamentu
Małopolskie uhonorowało prof. Kalinę Kawecką-Jaszcz

13.06.2016
Prof. Kalina Kawecka-Jaszcz odebrała w sobotę 11 czerwca Srebrny Medal Honorowy za Zasługi dla Małopolski. Wybitną naukowiec z Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum nagrodzono w uznaniu zaangażowania i osiągnięć na rzecz rozwoju kardiologii i hipertensjologii. Uroczystość wręczenia odznaczenia odbyła się w dniu Święta Małopolski na Zamku w Wiśniczu.
Читати ще o Małopolskie uhonorowało prof. Kalinę Kawecką-Jaszcz
Ranking Wydziałów Prawa: Uniwersytet Jagielloński bezkonkurencyjny
osiągnięcie

Ranking Wydziałów Prawa: Uniwersytet Jagielloński bezkonkurencyjny

13.06.2016
Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (WPiA UJ) po raz trzeci z rzędu zwyciężył w rankingu wydziałów prawa przygotowanym przez dziennik "Rzeczpospolita". Oceniane jednostki mogły otrzymać 45 punktów. Lider zdobył 37,2 pkt., czyli 83 proc. z możliwych. Drugie miejsce przypadło Uniwersytetowi w Białymstoku (34,6), a trzecie Uniwersytetowi Warszawskiemu (32,2).
Читати ще o Ranking Wydziałów Prawa: Uniwersytet Jagielloński bezkonkurencyjny