перейти до основного змісту

nominacje i promocje

Profesor Jan Ostrowski prezesem Polskiej Akademii Umiejętności

05.09.2018
Profesor Jan K. Ostrowski, wieloletni pracownik naukowy Instytutu Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego, objął stanowisko prezesa Polskiej Akademii Umiejętności.
Читати ще o Profesor Jan Ostrowski prezesem Polskiej Akademii Umiejętności
Studenci i doktoranci UJ CM zadecydują o uczelnianym budżecie

04.09.2018
W tym roku studenci i doktoranci UJ CM w ramach pierwszego budżetu partycypacyjnego zadecydują, na jakie uczelniane inwestycje zostanie wydane 100 tys. zł. Zespoły projektowe będą mogły zgłaszać swoje propozycje do 31 października 2018 r. Uczelnia dołącza tym samym do wciąż jeszcze nielicznego w Polsce grona szkół wyższych, w których cała społeczność akademicka może decydować o budżecie.
Читати ще o Studenci i doktoranci UJ CM zadecydują o uczelnianym budżecie
Czeski badacz zrealizuje grant ERC na jednym z wydziałów UJ

03.09.2018
Przez najbliższe 2 lata czeski uczony Daniel Král' będzie częściowo realizował na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego najbardziej prestiżowy na Starym Kontynencie grant Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (European Research Council - ERC). W projekt "Large Discrete Structures" poświęcony opracowaniu nowych metod analizy i przybliżaniu dużych grafów zaangażowany będzie dr Andrzej Grzesik z Instytutu Matematyki UJ.
Читати ще o Czeski badacz zrealizuje grant ERC na jednym z wydziałów UJ
Biegacze na medal. Nerkoserce trafi do szpitala w Prokocimiu

03.09.2018
1 września na krakowskich Błoniach ponad 3,5 tys. osób wystartowało w 7. Biegu Charytatywnym Fundacji Tesco. Jego celem było zebranie środków na zakup pierwszego w Polsce nerkoserca dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu, które ma pomagać noworodkom cierpiącym na niewydolność nerek lub serca. Tegoroczna impreza zakończyła się pełnym sukcesem.
Читати ще o Biegacze na medal. Nerkoserce trafi do szpitala w Prokocimiu
Dziewięcioro badaczy z UJ wśród laureatów konkursu Miniatura
osiągnięcie

Dziewięcioro badaczy z UJ wśród laureatów konkursu Miniatura

31.08.2018
Do 50 tysięcy złotych dofinansowania na działanie naukowe służące realizacji badań podstawowych otrzymają kolejni laureaci 2. edycji konkursu Miniatura organizowanego przez Narodowe Centrum Nauki (NCN). W drugiej turze konkursu sfinansowanych zostało 96 wniosków. Kolejne listy rankingowe mają być publikowane na bieżąco aż do końca kwietnia przyszłego roku.
Читати ще o Dziewięcioro badaczy z UJ wśród laureatów konkursu Miniatura