перейти до основного змісту

osiągnięcie

Lekarka z USD nagrodzona w konkursie dla młodych medyków

19.06.2018
Lek. med. Magdalena Woźniak z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu (USD) została jedną z laureatek konkursu "Supertalenty w Medycynie 2018". Plebiscyt od 2012 roku organizuje redakcja "Pulsu Medycyny". Jego celem jest wyłonienie i nagrodzenie liderów młodego pokolenia lekarzy, którzy dzięki swojej wiedzy, umiejętnościom i predyspozycjom będą wpływać na zmiany w sektorze ochrony zdrowia w Polsce w najbliższych latach.
Читати ще o Lekarka z USD nagrodzona w konkursie dla młodych medyków
Nowe studia na Uniwersytecie Jagiellońskim

19.06.2018
Program studiów magisterskich w języku angielskim Comparative Heritage Studies (COHES) skierowany jest do cudzoziemców oraz obywateli polskich zainteresowanych poznawaniem dziedzictwa kulturowego Polski oraz Europy Środkowo-Wschodniej ze szczególnym uwzględnieniem narzędzi humanistyki cyfrowej, badań z zakresu kultury wizualnej, komparatystyki i nowoczesnego przekładoznawstwa.
Читати ще o Nowe studia na Uniwersytecie Jagiellońskim
Ranking wydziałów prawa "Rzeczpospolitej": UJ nadal na czele
osiągnięcie

Ranking wydziałów prawa "Rzeczpospolitej": UJ nadal na czele

18.06.2018
Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego (WPiA UJ) po raz 5. z rzędu zwyciężył w rankingu wydziałów prawa uczelni publicznych przygotowanym przez dziennik "Rzeczpospolita". Na drugim miejscu sklasyfikowano Uniwersytet Warszawski, na trzecim Uniwersytet Wrocławski.
Читати ще o Ranking wydziałów prawa "Rzeczpospolitej": UJ nadal na czele
Zakończenie 21. edycji Szkoły Prawa Niemieckiego

18.06.2018
16 czerwca 2018 odbyło się w auli Collegium Novum uroczyste zakończenie 21. edycji Szkoły Prawa Niemieckiego WPiA UJ.
Читати ще o Zakończenie 21. edycji Szkoły Prawa Niemieckiego
Dr hab. Artur Jurczyszyn laureatem Nagrody im. Tadeusza Browicza
nagrody

Dr hab. Artur Jurczyszyn laureatem Nagrody im. Tadeusza Browicza

18.06.2018
W siedzibie Polskiej Akademii Umiejętności odbyła się uroczystość wręczenia Nagrody im. Tadeusza Browicza PAU dla młodych badaczy. W tym roku jej laureatem został dr hab. Artur Jurczyszyn z Katedry Hematologii UJ CM. Wyróżnienie zostało przyznane za opracowanie oryginalnego indeksu prognostycznego w pierwotnej białaczce plazmatycznej.
Читати ще o Dr hab. Artur Jurczyszyn laureatem Nagrody im. Tadeusza Browicza