перейти до основного змісту

nagrody i wyróżnienia

Prof. Stanisław Stachowski wyróżniony tureckim odznaczeniem

18.05.2018
11 maja w Ambasadzie Turcji w Warszawie odbyła się ceremonia wręczenia odznaczenia za wybitne zasługi prof. dr. hab. Stanisławowi Stachowskiemu, emerytowanemu pracownikowi Instytutu Orientalistyki UJ.
Читати ще o Prof. Stanisław Stachowski wyróżniony tureckim odznaczeniem
Festiwal Nauki i Sztuki - dobra zabawa z nauką w tle

17.05.2018
Festiwal Nauki i Sztuki to wydarzenie kierowane nie do osób, dla których nauka jest ich naturalnym środowiskiem i codziennością, ale przede wszystkim do młodych ludzi, którzy chcą lepiej poznać i zrozumieć świat, także tych najmłodszych. Na płycie Rynku Głównego stoi około 40 namiotów wystawienniczych krakowskich uczelni akademickich i instytutów badawczych, w tym również stoiska Uniwersytetu Jagiellońskiego. Impreza rozpoczęła się 17 maja br. i potrwa 2 dni.
Читати ще o Festiwal Nauki i Sztuki - dobra zabawa z nauką w tle
Przypadek tematem przewodnim tegorocznego Copernicus Festival

17.05.2018
5. edycja naukowo-kulturalnego festiwalu Copernicus odbędzie się od 22 do 27 maja i dotyczyć będzie pojęcia przypadku. Uczestnicy w ramach wykładów, dyskusji, spotkań, lekcji dla uczniów, warsztatów, koncertów, wystaw oraz pokazów filmowych zajmą się tematami, tj. losowość, prawdopodobieństwo, wolna wola, konieczność czy szczęście. Zgodnie z ideą festiwalu zostanie pokazany nie tylko ich aspekt naukowy, ale również sposób, w jaki funkcjonują w kulturze.
Читати ще o Przypadek tematem przewodnim tegorocznego Copernicus Festival
Na UJ otwarto konferencję poświęconą wybitnym współczesnym pisarzom rosyjskim
relacja

Na UJ otwarto konferencję poświęconą wybitnym współczesnym pisarzom rosyjskim

17.05.2018
Druga międzynarodowa konferencja naukowa "Wybitni pisarze współczesnej literatury rosyjskiej" poświęcona została twórczości Jewgienija Wodołazkina. Pisarz obecny był w auli Collegium Novum, gdzie konferencję otworzył rektor UJ prof. Wojciech Nowak.
Читати ще o Na UJ otwarto konferencję poświęconą wybitnym współczesnym pisarzom rosyjskim
nominacje i promocje

17.05.2018
15 maja odbyły się promocje habilitacyjne Wydziału Historycznego oraz Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych. Uroczystości w auli Collegium Maius przewodniczył rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego
prof. Wojciech Nowak. Siedmioro pracowników naukowych wysłuchało laudacji, po czym odebrało dyplomy.
Читати ще o Promocje habilitacyjne Wydziałów: Historycznego oraz Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ