перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

relacja

08.05.2018
Przypadająca w listopadzie br. setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości już teraz stała się okazją do przypomnienia działań podejmowanych przez profesorów, absolwentów i studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego w roku „wybuchu wolnej Polski” oraz ich wysiłków włożonych w odbudowę młodego państwa. Służyła temu zorganizowana w auli Collegium Novum konferencja „Uniwersytet u progu niepodległości”.
Читати ще o "Uniwersytet u progu niepodległości" - konferencja naukowa i wystawa w Collegium Novum
Ogród Botaniczny UJ wypięknieje za kilkanaście milionów złotych

07.05.2018
We wrześniu tego roku dobiegnie końca 1. etap remontu Ogrodu Botanicznego UJ. To nie koniec zmian, jakie czekają to miejsce. Wkrótce rozpocznie się przebudowa kompleksu szklarni widocznych od strony ulicy Kopernika. W jednej z nich rośnie najstarszy na naszym kontynencie daktylowiec utrzymywany w warunkach szklarniowych. Wszystkie prace są dofinansowane ze środków Programu Regionalnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.
Читати ще o Ogród Botaniczny UJ wypięknieje za kilkanaście milionów złotych
uroczystość

03.05.2018
W krakowskie obchody święta Konstytucji 3 Maja od pięciu lat wpisuje się uroczystość upamiętniająca Hugona Kołłątaja - reformatora Akademii Krakowskiej, jej późniejszego rektora, współtwórcę pierwszej na kontynencie europejskim i, po amerykańskiej, drugiej na świecie ustawy zasadniczej.
Читати ще o Kwiaty pod pomnikiem Hugona Kołłątaja w 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Astronomowie z UJ dokładnie zbadali planetoidę ‘Oumuamua

02.05.2018
‘Oumuamua to pierwsze znane nauce ciało kosmiczne, które dotarło do Układu Słonecznego z przestrzeni międzygwiazdowej, gdzie trafiło wyrzucone ze swojego macierzystego układu planetarnego. Wykorzystując teleskop na Hawajach, zespół naukowców pod kierunkiem astronomów z Uniwersytetu Jagiellońskiego przeprowadził najdokładniejsze badania obiektu, które ujawniły m.in. jego "koziołkowanie". Wyniki badań ukazały się w "Nature Astronomy".
Читати ще o Astronomowie z UJ dokładnie zbadali planetoidę ‘Oumuamua
Nowa siedziba Szpitala Uniwersyteckiego gotowa w 70 procentach [FOTO]

30.04.2018
Trwają intensywne prace nad budową nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego. Przedstawiciele firmy Warbud, głównego wykonawcy, oceniają, że obecny stan zaawansowania inwestycji wynosi 70 procent. Obiekty, które powstają na 15-hektarowej działce w Krakowie-Prokocimiu, będą gotowe za rok. Pierwsi pacjenci zostaną przyjęci wiosną 2020 roku.
Читати ще o Nowa siedziba Szpitala Uniwersyteckiego gotowa w 70 procentach [FOTO]