перейти до основного змісту

uroczystość

Doktorat honoris causa dla przyjaciela Polski i Uniwersytetu Jagiellońskiego

13.04.2018
13 kwietnia br. w auli Collegium Maius odbyła się uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego profesorowi Jacques’owi Leroy z Uniwersytetu w Orleanie. Prof. Jacques Leroy jest wybitnym prawnikiem i nauczycielem akademickim, od wielu lat związanym z Wydziałem Prawa i Administracji UJ oraz krakowskim środowiskiem prawniczym.
Читати ще o Doktorat honoris causa dla przyjaciela Polski i Uniwersytetu Jagiellońskiego
Tak będą zagospodarowane budynki nowego Szpitala Uniwersyteckiego

13.04.2018
Dział ds. Realizacji Inwestycji "Nowa siedziba Szpitala Uniwersyteckiego Kraków-Prokocim" Collegium Medicum zaprezentował plany poszczególnych kondygnacji kompleksu budynków szpitalnych, które powstają na 15-hektarowej działce w Krakowie-Prokocimiu. Budowa przebiega zgodnie harmonogramem i ma zakończyć się wiosną 2019 roku. Pierwsi pacjenci zostaną przyjęci rok później. Planowana wartość inwestycji to ponad 1,2 mld złotych.
Читати ще o Tak będą zagospodarowane budynki nowego Szpitala Uniwersyteckiego
Promocje doktorskie Wydziału Prawa i Administracji
nominacje i promocje

Promocje doktorskie Wydziału Prawa i Administracji

12.04.2018
Profesor Dorota Malec, prorektor ds. rozwoju, przewodniczyła promocjom doktorskim Wydziału Prawa i Administracji. Uroczystość miała miejsce 12 kwietnia 2018 roku w auli Collegium Novum UJ. Dziewięcioro promowanych złożyło przysięgę doktorską i odebrało dyplomy z rąk promotorów.
Читати ще o Promocje doktorskie Wydziału Prawa i Administracji
Medal Plus ratio quam vis dla prof. Zbigniewa Chłapa
nagrody i wyróżnienia

Medal Plus ratio quam vis dla prof. Zbigniewa Chłapa

12.04.2018
Prof. Zbigniew Chłap – specjalista w dziedzinie patomorfologii i patofizjologii – otrzymał medal Plus ratio quam vis. Uroczystość wręczenia odbyła się 11 kwietnia podczas zebrania Towarzystwa Lekarskiego Krakowskiego, w 90. rocznicę urodzin Profesora.
Читати ще o Medal Plus ratio quam vis dla prof. Zbigniewa Chłapa
UJ dla Krakowa: Czy leki są bezpieczne?
relacja

UJ dla Krakowa: Czy leki są bezpieczne?

12.04.2018
Kwestia bezpieczeństwa stosowania leków jest złożonym zagadnieniem, które nie ogranicza się do powszechnie znanych zasad, jak np. konieczność zażywania większości leków podczas posiłku, czy też unikanie łączenia ich z alkoholem. Na temat właściwych praktyk zażywania leków istnieje w świadomości społecznej wiele mitów, skutecznie podtrzymywanych przed internet i popularną prasę. Do takiego stanu rzeczy przyczyniają także lekarze, którzy nie zawsze z własnej inicjatywy spieszą z wyczerpującymi zaleceniami.
Читати ще o UJ dla Krakowa: Czy leki są bezpieczne?