перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Drugie spotkanie z cyklu „UJ dla Krakowa”
relacja

Drugie spotkanie z cyklu „UJ dla Krakowa”

15.02.2018
Mieszkańcy Krakowa są narażeni na wysokie stężenia pyłów szczególnie w okresie jesienno-zimowym i to niestety nie tylko na zewnątrz pomieszczeń. Ważne są działania, które mogą poprawić jakość powietrza, ale równie ważna jest edukacja mieszkańców z zakresu źródeł pyłów i czynników, po to abyśmy mogli wpływać na ich stężenie – mówiła doktor Monika Ścibor z Instytutu Zdrowia Publicznego UJ CM podczas otwartego wykładu w Auditorium Maximum. 15 lutego br. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „UJ dla Krakowa”.
Читати ще o Drugie spotkanie z cyklu „UJ dla Krakowa”
Studenci dopięli swego! Wyjątkowy mural powstanie na Zabłociu

14.02.2018
Już za kilka miesięcy jedną ze ścian krakowskich kamienic pokryje mural upamiętniający historię Liberatora - samolotu bombowego, który rozbił się na Zabłociu w sierpniu 1944 roku. Inicjatorami jego powstania jest grupa studentów Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ, którzy za pośrednictwem platformy crowdfundingowej zebrali konieczną kwotę na jego realizację. Dzięki nim wsparcie finansowe otrzyma również Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej.
Читати ще o Studenci dopięli swego! Wyjątkowy mural powstanie na Zabłociu
Pracownicy UJ CM wśród najbardziej wpływowych osób w służbie zdrowia

14.02.2018
Redakcja "Pulsu Medycyny" po raz 15. ogłosiła Listę Stu najbardziej wpływowych osób w medycynie i po raz 4. Listę Stu najbardziej wpływowych osób w systemie ochrony zdrowia. Kandydaci byli oceniani według 3 kryteriów: osiągnięcia i dokonania w 2017 roku, reputacja zawodowa i wpływy w środowisku medycznym oraz siła publicznego oddziaływania. W gronie wyróżnionych znaleźli się przedstawicieli Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum (UJ CM).
Читати ще o Pracownicy UJ CM wśród najbardziej wpływowych osób w służbie zdrowia
Nagroda Fundacji Aleksandra von Humboldta dla naukowca z WFAiIS UJ
osiągnięcie

Nagroda Fundacji Aleksandra von Humboldta dla naukowca z WFAiIS UJ

14.02.2018
Prof. Andrzej M. Oleś z Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzymał nagrodę Fundacji Aleksandra von Humboldta za wybitne osiągnięcia w dziedzinie fizyki teoretycznej materii skondensowanej.
Читати ще o Nagroda Fundacji Aleksandra von Humboldta dla naukowca z WFAiIS UJ
Szpital w Prokocimiu z nowoczesną karetką. To dar od Fundacji WOŚP

12.02.2018
- Ta karetka będzie służyła do przewozu dzieci, które potrzebują szybkiej pomocy. Jest świetnie wyposażona. To pojazd z najwyższej półki. Można powiedzieć, że obywatelski, bo od Polaków mieszkających w naszym kraju i na całym świecie - mówił w poniedziałek Jerzy Owsiak, prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP), podczas symbolicznego przekazania Uniwersyteckiemu Szpitalowi Dziecięcemu w Krakowie-Prokocimiu (USD) nowoczesnej karetki typu S.
Читати ще o Szpital w Prokocimiu z nowoczesną karetką. To dar od Fundacji WOŚP