перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Startuje Copernicus Festival 2017

23.05.2017
Od 23 do 28 maja w Krakowie odbywać będzie się 4. edycja Copernicus Festiwal. Tematem przewodnim blisko 50 wydarzeń - wykładów, dyskusji, spotkań, pokazów filmowych i koncertów - będą emocje. Organizatorami imprezy są Copernicus Center, Fundacja Tygodnika Powszechnego i Uniwersytet Jagielloński.
Читати ще o Startuje Copernicus Festival 2017
Nowe kierunki w polityce amerykańskiej. Wykład prof. Petera J. Katzensteina
wykład

Nowe kierunki w polityce amerykańskiej. Wykład prof. Petera J. Katzensteina

23.05.2017
23 maja 2017 w Auli Collegium Novum UJ odbył się wyjątkowy autorski wykład cenionego politologa prof. Petera J. Katzensteina z Cornell University, zatytułowany „New Directions in American Foreign Policy after the 2016 Presidential Election”.
Читати ще o Nowe kierunki w polityce amerykańskiej. Wykład prof. Petera J. Katzensteina
O związkach Słowiańszczyzny ze światem arabskim
relacja

O związkach Słowiańszczyzny ze światem arabskim

23.05.2017
23 maja w Auditorium Maximum UJ rozpoczęła się zorganizowana przez Katedrę Arabistyki UJ dwudniowa konferencja "Słowiańszczyzna a świat arabski. Wzajemne relacje: literatura - język - historia".
Читати ще o O związkach Słowiańszczyzny ze światem arabskim
Staż przy Nagrodzie im. Iwana Wyhowskiego dla dr Liudmyły Savanets
nagrody

Staż przy Nagrodzie im. Iwana Wyhowskiego dla dr Liudmyły Savanets

23.05.2017
Kapituła Nagrody im. Iwana Wyhowskiego wyróżniła dr Liudmyłę Savanets związaną ze Szkołą Polskiego i Europejskiego Prawa na Ukrainie oraz Szkołą Prawa Ukraińskiego w Polsce. Laureatka odbędzie 4-miesięczny staż na dwóch wybranych polskich uczelniach. Ceremonia, w której uczestniczyła prorektor UJ ds. rozwoju prof. Dorota Malec, odbyła się 22 maja w sali Senatu Uniwersytetu Warszawskiego.
Читати ще o Staż przy Nagrodzie im. Iwana Wyhowskiego dla dr Liudmyły Savanets
Nagrody za działanie na rzecz społeczności studentów UJ

22.05.2017
Prof. Piotr Laidler, prof. Renata Madyda-Legutko, dr hab. Daniel Wilczak, dr Piotr Trzepacz, Anna Stadnicka, Krystyna Cabała-Kotlarz, Iwona Gajda i Stanisław Regiec zostali laureatami 5. edycji plebiscytu "Laudacje studenckie". Statuetki wręczono 22 maja podczas uroczystej gali w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.
Читати ще o Nagrody za działanie na rzecz społeczności studentów UJ