перейти до основного змісту

Wioślarskie ósemki rywalizowały o Puchar Rektora UJ

Wioślarskie ósemki rywalizowały o Puchar Rektora UJ

13.05.2017
Sportowym akcentem Święta UJ obchodzonego w 653. rocznicę założenia uniwersytetu były rozegrane już po raz czwarty regaty wioślarskich ósemek ze sternikiem o Puchar Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na starcie zawodów stanęło siedem osad męskich oraz pięć żeńskich.
Читати ще o Wioślarskie ósemki rywalizowały o Puchar Rektora UJ
40. rocznica powstania Studenckiego Komitetu Solidarności
nagrody i wyróżnienia

40. rocznica powstania Studenckiego Komitetu Solidarności

13.05.2017
Podczas uroczystości z okazji 40. rocznicy utworzenia Studenckiego Komitetu Solidarności, Prezydent RP, Andrzej Duda, wręczył odznaczenia państwowe 35 zasłużonym działaczom opozycji antykomunistycznej. Wśród nich znalazły się trzy osoby związane z Uniwersytetem Jagiellońskim: prof. Jacek Międzobrodzki z Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii, dr Paweł Miśkowiec z Wydziału Chemii i Adam Roliński, kustosz pracujący w Bibliotece Jagiellońskiej.
Читати ще o 40. rocznica powstania Studenckiego Komitetu Solidarności
Uniwersytet Jagielloński świętuje 653. rocznicę założenia
uroczystość

Uniwersytet Jagielloński świętuje 653. rocznicę założenia

12.05.2017
12 maja 1364 roku król Kazimierz Wielki wystawił przywilej fundacyjny powołujący w Krakowie do życia pierwszy polski uniwersytet - studium generale. Uczelnia składała się z trzech wydziałów: sztuk wyzwolonych, medycyny i prawa. Po wiekach burzliwej historii, w 1817 roku przyjęła obecną nazwę - Uniwersytet Jagielloński. Dzisiaj data 12 maja obchodzona jest przez społeczność akademicką naszej uczelni jako Święto Uniwersytetu.
Читати ще o Uniwersytet Jagielloński świętuje 653. rocznicę założenia
Studentka UJ stypendystką Yenching Academy Uniwersytetu Pekińskiego
osiągnięcie

Studentka UJ stypendystką Yenching Academy Uniwersytetu Pekińskiego

12.05.2017
Maria Jarosz, studentka III roku sinologii w Instytucie Orientalistyki została tegoroczną laureatką prestiżowej Yanching Academy w Pekinie.
Читати ще o Studentka UJ stypendystką Yenching Academy Uniwersytetu Pekińskiego
Budowa Nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego na półmetku
uroczystość

Budowa Nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego na półmetku

11.05.2017
Stan surowy otwarty można uznać za zrealizowany – poinformował profesor Tomasz Grodzicki, prorektor ds. Collegium Medicum UJ. – W przededniu święta Uczelni wieszamy wiechę na nowej siedzibie uniwersyteckiego szpitala – dodał. 11 maja br. środowisko akademickie, przedstawiciele władz miasta i województwa świętowali finisz kolejnego etapu budowy Nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie–Prokocimiu.
Читати ще o Budowa Nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego na półmetku