перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

UJ i Samsung będą współpracować przy rozwoju innowacyjnych technologii

14.03.2017
Porozumienie Uniwersytetu Jagiellońskiego i firmy Samsung, podpisane 14 marca w sali Senackiej Collegium Novum, zakłada współpracę badawczo-rozwojową, naukowo-badawczą oraz dydaktyczną. Umowę podpisali prorektor UJ ds. rozwoju prof. Dorota Malec i dyrektor zarządzający Centrum Badawczo-Rozwojowego Samsung Electronics Polska Youngmin Lee.
Читати ще o UJ i Samsung będą współpracować przy rozwoju innowacyjnych technologii
Komunikat o rezygnacji ze spotkania

14.03.2017
Podczas dzisiejszego spotkania z władzami Wydziału Prawa i Administracji UJ przewodniczący Koła Naukowego Prawa Kanonicznego UJ poinformował o odwołaniu planowanego na 15 marca spotkania z Panią Rebeccą Kiessling.
Biuro Prasowe UJ
Читати ще o Komunikat o rezygnacji ze spotkania
UJ CM wprowadza innowacyjne formy kształcenia

10.03.2017
Jak w prosty sposób wyjaśnić skomplikowaną procedurę medyczną? Jak powiedzieć pacjentowi, że dalsza terapia nie przyniesie spodziewanych rezultatów? Jak poradzić sobie z jego negatywnymi emocjami, a czasem nawet agresją? - odpowiedzi na te pytania szukać będą studenci medycyny Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Medicum (UJ CM) na zajęciach z udziałem pacjentów symulowanych. Przyszli lekarze będą w ten sposób podnosić kwalifikacje w zakresie umiejętności komunikacyjnych.
Читати ще o UJ CM wprowadza innowacyjne formy kształcenia
W Krakowie odsłonięto tablicę pamięci Zuzanny Ginczanki

10.03.2017
Tablicę poświęconą pamięci tej wybitnej polskiej poetki żydowskiego pochodzenia, której tragiczne losy nierozerwalnie związały się z Krakowem, odsłonięto w czwartek przy ul. Mikołajskiej 26. Wmurowano ją w ścianę kamienicy, w której Zuzanna Ginczanka ukrywała się w czasie wojny i skąd została wyprowadzona przez gestapo. W uroczystości uczestniczyli m.in. prorektor ds. polityki kadrowej i finansowej prof. Jacek Popiel i dziekan Wydziału Polonistyki prof. Renata Przybylska.
Читати ще o W Krakowie odsłonięto tablicę pamięci Zuzanny Ginczanki
Dwie nagrody dla UJ w konkursie Genius Universitatis 2017
nagrody i wyróżnienia

Dwie nagrody dla UJ w konkursie Genius Universitatis 2017

10.03.2017
Ogłoszenie wyników konkursu odbyło się w piątek 10 marca podczas XXVII Międzynarodowego Salonu Edukacyjnego w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Uniwersytetowi Jagiellońskiemu przyznano 2. miejsce w kategorii „Serwis rekrutacyjny” oraz 3. miejsce w kategorii „Video online”. Do konkursu zgłosiło się 37 uczelni (w tym sześć wydziałów i jeden instytut), a zakwalifikowało się 108 prac.
Читати ще o Dwie nagrody dla UJ w konkursie Genius Universitatis 2017