перейти до основного змісту

nominacje i promocje

Promocje doktorskie Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi

10.11.2016
Prof. Stanisław Kistryn, prorektor UJ ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych, przewodniczył promocjom doktorskim Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi. Uroczystość miała miejsce 8 listopada 2016 roku w auli Collegium Novum UJ. 13 promowanych złożyło przysięgę doktorską i odebrało dyplomy z rąk promotorów.
Читати ще o Promocje doktorskie Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi
O Miłosierdziu na uczelni Papieża Miłosierdzia
relacja

O Miłosierdziu na uczelni Papieża Miłosierdzia

09.11.2016
9 listopada 2016 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim odbyła się konferencja, stanowiąca główną część obchodów XI Dni Jana Pawła II. Hasłem przewodnim tegorocznych wydarzeń było „Miłosierdzie”.
Читати ще o O Miłosierdziu na uczelni Papieża Miłosierdzia
Jak obchodzono Święto Niepodległości na Uniwersytecie Jagiellońskim

09.11.2016
Pod koniec października 1918 r. doszło w Uniwersytecie Jagiellońskim do dwóch znamiennych wydarzeń. Po pierwsze, w księdze promocji doktorskich Stanisław Estreicher pomiędzy wpisem promowanych na doktorów praw Bertholda Fassa (26 X 1918 r.) i Mojżesza Genzera (31 X 1918 r.) napisał dwa bardzo wymowne słowa: „Finis Austriae”. Po drugie, z Auli Collegium Novum został zdjęty pokaźnych rozmiarów portret cesarza Franciszka Józefa I.
Читати ще o Jak obchodzono Święto Niepodległości na Uniwersytecie Jagiellońskim
Działania władz Uniwersytetu Jagiellońskiego ws. Pana Ameera Alkhawlany’ego

09.11.2016
W nawiązaniu do pytań dotyczących zaangażowania władz UJ w uzyskanie oficjalnych informacji w zakresie przyczyn wydania decyzji o zobowiązaniu do powrotu do Iraku doktoranta UJ, Pana Ameera Alkhawlany’ego publikujemy kalendarz aktywności w przedmiotowej sprawie.
Читати ще o Działania władz Uniwersytetu Jagiellońskiego ws. Pana Ameera Alkhawlany’ego

09.11.2016
Konkurs (9th International University Wine Competition) odbywał się w Centrum Uprawy Winorośli i Enologii Uniwersytetu Mariborskiego (University Centre for Viticulture and Oenology), dokąd zjechały delegacje uczelni z dziesięciu krajów całego świata.
Читати ще o Wino Uniwersytetu Jagiellońskiego nagrodzone medalem IX Międzynarodowego Konkursu Win Uniwersyteckich