перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Tytuł doktora honoris causa ASP dla prof. Piotra Sztompki

18.06.2015
Prof. Piotr Sztompka, uczony, intelektualista i najbardziej znany za granicą polski socjolog, otrzymał tytuł doktora honoris causa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. To dowód uznania wybitnego dorobku naukowego oraz zasług pedagogicznych i organizacyjnych dla wielu środowisk akademickich w Polsce i na świecie, w tym rozwijania nurtu "socjologii wizualnej" związanej z fotografią rozumianą jako metoda badawcza, analizująca zasady percepcji oraz wzmacniająca nowe struktury języka sztuki.
Читати ще o Tytuł doktora honoris causa ASP dla prof. Piotra Sztompki
Nominacje profesorskie dla nauczycieli akademickich UJ

17.06.2015
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski wręczył 17 czerwca 2015 roku w Belwederze akty nominacyjne nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. Wśród nominowanych znaleźli się także naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Читати ще o Nominacje profesorskie dla nauczycieli akademickich UJ
Prof. Luigi Marinelli doktorem honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego

16.06.2015
Najwybitniejszy żyjący włoski polonista, slawista, krytyk i tłumacz prof. Luigi Marinelli odebrał we wtorek tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uhonorowany badacz uchodzi za jednego z najbardziej liczących się odkrywców zapomnianych tekstów epoki baroku. Profesor jest także znakomitym znawcą kultury współczesnej.
Читати ще o Prof. Luigi Marinelli doktorem honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego
Uroczystość zakończenia 18. edycji Szkoły Prawa Niemieckiego UJ

16.06.2015
Główną nagrodę 18-tej edycji Szkoły Prawa Niemieckiego UJ w 2015 roku za wybitne wyniki w nauce przyznano pani Monice Nowakowskiej, absolwentce kierunku prawo na Wydziale Prawa i Administracji UJ.
Читати ще o Uroczystość zakończenia 18. edycji Szkoły Prawa Niemieckiego UJ
Sekwencjonowanie następnej generacji – Ford T genomiki

16.06.2015
„To, co robimy dziś, jutro będzie można robić lepiej" – myśl Henry'ego Forda idealnie wpasowuje się w obserwowany od kilku lat boom na rynku badań genomicznych.
Читати ще o Sekwencjonowanie następnej generacji – Ford T genomiki