перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Una Europa ogłasza nowy kierunek studiów

03.02.2022
Una Europa z dumą ogłasza rozpoczęcie swojego pierwszego wspólnego programu studiów - Una Europa Bachelor in European Studies, opracowanego przez osiem uniwersytetów Una Europa: Uniwersytet Jagielloński, Freie Universität Berlin, Alma Mater Studiorum – Universitá di Bologna, University of Edinburgh, Helsingin Yliopisto, KU Leuven, Universidad Complutense de Madrid i Université Paris 1 Panthéon-Sorbonne.
Читати ще o Una Europa ogłasza nowy kierunek studiów
Naukowcy apelują o powstrzymanie budowy muru na granicy

01.02.2022
Już ponad 1400 naukowców z całego świata, w tym z Uniwersytetu Jagiellońskiego, wystosowało list otwarty do Komisji Europejskiej (KE) w sprawie budowy muru na granicy polsko-białoruskiej. Apelują w nim o podjęcie wszelkich możliwych kroków w celu natychmiastowego wstrzymania budowy do czasu przeprowadzenia zgodnej z prawem UE i wymogami ochrony przyrody oceny oddziaływania tego przedsięwzięcia na spójność sieci Natura 2000.
Читати ще o Naukowcy apelują o powstrzymanie budowy muru na granicy
Wielki sukces ortopedów z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego

31.01.2022
W ostatnim czasie w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie pacjentowi z pseudoachondroplazją [niedobór wzrostu - przyp. red.] lekarze z Oddziału Ortopedii sukcesywnie podnoszą wzrost. Już 2 lata temu u dziecka zostały zastosowane zewnętrzne fiksatory, którymi wydłużono obie kości udowe. Metoda ta jest o tyle niekomfortowa, że fiksatory są umieszczone na zewnątrz, wzdłuż ciała.
Читати ще o Wielki sukces ortopedów z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego
Polsko-niemiecka współpraca na rzecz poprawy opieki pediatrycznej

31.01.2022
Już trzeci rok Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum wraz z innymi ośrodkami z Polski i Niemiec realizuje projekt TemiCare. Jego celem jest poprawa leczenia przypadków pediatrycznych z zakresu onkologii i hematologii w euroregionie Pomerania. Koordynatorem projektu w UJ CM jest dr Aleksandra Wieczorek z Kliniki Onkologii i Hematologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu.
Читати ще o Polsko-niemiecka współpraca na rzecz poprawy opieki pediatrycznej
Krakowscy artyści zaśpiewali na rzecz dzieci z chorobami nerek

31.01.2022
Charytatywny koncert "Kolędy do Nieba" w bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbył się już po raz 8. Ponownie środki zebrane podczas imprezy zostaną przeznaczone na rzecz Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, tym razem dla Kliniki Nefrologii i Dializoterapii. Organizatorem wydarzenia była Jolanta Janus przy wsparciu Fundacji Schola Cordis prof. Janusza Skalskiego.
Читати ще o Krakowscy artyści zaśpiewali na rzecz dzieci z chorobami nerek