перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Profesor Mateusz Hołda wśród nowych Promotorów Polski

20.10.2023
19 października w Urzędzie Miasta Krakowa po raz 4. przyznano tytuły Promotor Polski wyróżniającym się przedstawicielom Małopolski. W gronie laureatów znalazł się między innymi Mateusz Hołda z Wydziału Lekarskiego UJ CM - pierwszy polski naukowiec, któremu przyznano tytuł profesora belwederskiego przed ukończeniem 30. roku życia.
Читати ще o Profesor Mateusz Hołda wśród nowych Promotorów Polski
Projekt <span lang="en">Better-B</span>: Przywróćmy harmonię i równowagę w hodowli pszczół

Projekt Better-B: Przywróćmy harmonię i równowagę w hodowli pszczół

18.10.2023
Naukowcy z Instytutu Nauk o Środowisku Uniwersytetu Jagiellońskiego połączyli siły z 17 europejskimi partnerami w projekcie Better-B, którego celem jest przywrócenie harmonii i równowagi w hodowli pszczół. Naukowe przedsięwzięcie otrzymało dofinansowanie w wysokości 6,3 mln euro.
Читати ще o Projekt Better-B: Przywróćmy harmonię i równowagę w hodowli pszczół
Nagrody branży medycznej dla wybitnych profesorów UJ CM
nagrody

Nagrody branży medycznej dla wybitnych profesorów UJ CM

18.10.2023
16 października podczas XIX Forum Rynku Zdrowia ogłoszono nazwiska laureatów 17. edycji Portretów Polskiej Medycyny - corocznych wyróżnień przyznawanych osobom, które w istotny sposób wpłynęły na sprawne funkcjonowanie systemu opieki zdrowotnej. W gronie laureatów znaleźli się prof. Andrzej Matyja i prof. Wojciech Szczeklik z Wydziału Lekarskiego UJ CM.
Читати ще o Nagrody branży medycznej dla wybitnych profesorów UJ CM
Miliony dla Szpitala Uniwersyteckiego na rozwój onkologii

17.10.2023
Blisko 120 milionów złotych otrzymał Szpital Uniwersytecki w Krakowie z Funduszu Medycznego. Środki zostaną przeznaczone na infrastrukturalne projekty strategiczne, których celem będzie podniesienie jakości i dostępności świadczeń onkologicznych.
Читати ще o Miliony dla Szpitala Uniwersyteckiego na rozwój onkologii
Profesorowie UJ wśród najbardziej wpływowych naukowców na świecie

13.10.2023
Profesorowie Uniwersytetu Jagiellońskiego ponownie znaleźli się w prestiżowym rankingu najbardziej wpływowych ludzi nauki na świecie. Zestawienie - opracowywane przez Uniwersytet Stanforda we współpracy z wydawnictwem Elsevier i firmą SciTech Strategies - ocenia m.in. cały dorobek naukowy poszczególnych uczonych według indeksu bibliometrycznego.
Читати ще o Profesorowie UJ wśród najbardziej wpływowych naukowców na świecie