перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Kolejne granty na pojedyncze działania z zakresu badań podstawowych
osiągnięcie

Kolejne granty na pojedyncze działania z zakresu badań podstawowych

21.09.2023
20 września Narodowe Centrum Nauki opublikowało 5. listę rankingową w konkursie Miniatura 7. Siedmioro naukowców najstarszej polskiej uczelni otrzyma finansowanie w wysokości ponad 270 tys. zł na realizację działań naukowych, takich jak badania wstępne, pilotażowe i kwerendy. Prowadzone przez nich projekty będą realizowane na wydziałach: Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii; Chemii; Filologicznym; Lekarskim oraz w Małopolskim Centrum Biotechnologii.
Читати ще o Kolejne granty na pojedyncze działania z zakresu badań podstawowych
Naukowcy UJ opracowali nową metodę identyfikacji obiektów podwodnych

21.09.2023
Na Uniwersytecie Jagiellońskim powstaje prototyp rozwiązania, które w sposób bezpieczny dla saperów i naukowców będzie rozpoznawać zatopione materiały uznane za potencjalnie niebezpieczne. Nowy detektor określi skład chemiczny zalegających na dnie substancji za pomocą niewielkiego działa neutronowego i opracowanego systemu informatycznego. Obecnie uczelnia poszukuje partnera, z którym wprowadzi na rynek innowacyjne rozwiązanie.
Читати ще o Naukowcy UJ opracowali nową metodę identyfikacji obiektów podwodnych
Uniwersytet Jagielloński gospodarzem corocznej konferencji EPIP

18.09.2023
W ubiegłym tygodniu w Krakowie odbyła się 18th Annual Conference of European Policy for Intellectual Property Association (EPIP) pt. "IP, Innovation and Technology". Organizatorem wydarzenia był EPIP, Wydział Prawa i Administracji UJ (WPiA UJ) oraz Katedra Prawa i Administracji UJ (KPWI UJ). W uroczystym otwarciu wzięli udział prof. Dorota Malec, prorektor UJ ds. współpracy międzynarodowej oraz prof. Jerzy Pisuliński, dziekan WPiA UJ.
Читати ще o Uniwersytet Jagielloński gospodarzem corocznej konferencji EPIP
Po raz 15. wręczono Nagrodę im. Lwa Sapiehy
nagrody i wyróżnienia

Po raz 15. wręczono Nagrodę im. Lwa Sapiehy

15.09.2023
Tegorocznym laureatem został historyk i badacz dr Mikola Volkau. Nagroda została wręczona 15 września w Librarii Collegium Maius UJ, podczas uroczystości, której przewodziła prorektor UJ prof. Dorota Malec. Nagroda ma na celu honorowanie wybitnych zasług w kształtowaniu i rozwoju społeczeństwa obywatelskiego na Białorusi oraz budowaniu niepodległej, demokratycznej Białorusi, uwzględniającej najlepsze tradycje historyczne Rzeczypospolitej Obojga Narodów.
Читати ще o Po raz 15. wręczono Nagrodę im. Lwa Sapiehy
Troje nowych profesorów belwederskich w Uniwersytecie Jagiellońskim
nominacje i promocje

Troje nowych profesorów belwederskich w Uniwersytecie Jagiellońskim

13.09.2023
Prezydent Andrzej Duda nadał tytuły profesorskie 61 nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki. W tym gronie znalazło się troje przedstawicieli społeczności akademickiej UJ. Reprezentują oni nauki medyczne i nauki o zdrowiu, nauki ścisłe i przyrodnicze oraz nauki humanistyczne. Uroczystość odbyła się 12 września w Pałacu Prezydenckim.
Читати ще o Troje nowych profesorów belwederskich w Uniwersytecie Jagiellońskim