перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Uniwersytety z Krakowa i Poznania łączą siły we wspólnej sprawie

14.07.2023
Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS już wkrótce będzie miejscem realizacji wspólnego projektu Uniwersytetu Jagiellońskiego (UJ) i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (UAM). W budowanej hali jedynego w Polsce synchrotronu stanie linia eksperymentalna umożliwiająca badania nad wirusami, nośnikami leków i szczepionek oraz nanomateriałami.
Читати ще o Uniwersytety z Krakowa i Poznania łączą siły we wspólnej sprawie
Na UJ opracowano nowy sposób odtwarzania tkanki miękkiej

13.07.2023
Naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego opracowali nową metodę odbudowy tkanek miękkich powłok ciała w miejscach ich ubytku. Docelowo ma to być alternatywa dla obecnie stosowanych metod opartych na przeszczepianiu tkanki tłuszczowej (lipotransferze). Badacze przekonują, że nowe rozwiązanie jest potencjalnie łatwiejsze do stosowania i będzie dawać trwalsze efekty.
Читати ще o Na UJ opracowano nowy sposób odtwarzania tkanki miękkiej
Więcej chętnych na studia w Uniwersytecie Jagiellońskim

11.07.2023
Dział Rekrutacji na Studia UJ przedstawił wyniki 1. tury naboru kandydatów, który prowadzony był na studia pierwszego stopnia i jednolite magisterskie na rok akademicki 2023/2024. W tym roku najstarsza polska uczelnia przygotowała 9650 miejsc dla kandydatów. Łączna liczba opłaconych zgłoszeń wyniosła 34 625. To o 1268 więcej niż w analogicznym etapie rekrutacji 12 miesięcy temu.
Читати ще o Więcej chętnych na studia w Uniwersytecie Jagiellońskim
Lepsza atmosfera w pracy to mniej przypadków depresji i wyższa efektywność

11.07.2023
Docenienie wysiłków pracowników, zaufanie, szacunek i równe traktowanie o jedną trzecią ograniczają ryzyko, że zatrudniony wpadnie w depresję. Osoby, które dobrze się czują, są skuteczniejsze w działaniu i rzadziej biorą zwolnienia. A w konsekwencji generują niższe koszty. Rozkojarzony pracownik może powodować straty finansowe nawet kilka razy większe, niż gdyby w ogóle nie było go w pracy. Tak wynika z badania przeprowadzonego pod kierunkiem badaczy z UJ.
Читати ще o Lepsza atmosfera w pracy to mniej przypadków depresji i wyższa efektywność
W MCKP UJ CM szkoli się na najnowocześniejszym sprzęcie

11.07.2023
Termodezynfektory, szafa do przechowywania endoskopów z opcją suszenia oraz tor wizyjny, połączone z systemem archiwizacji badań i kontroli procesów - w Medycznym Centrum Kształcenia Podyplomowego UJ CM (MCKP UJ CM) działa sala szkoleniowa, która wyposażona została w najwyższej jakości sprzęt do mycia i dezynfekcji, gdzie organizowane są warsztaty dla personelu medycznego i technicznego.
Читати ще o W MCKP UJ CM szkoli się na najnowocześniejszym sprzęcie