перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Wyniki sortowane według etykiety: mobilna

Profesor Artur Gądek z UJ CM nowym konsultantem wojewódzkim

13.01.2023
Wojewoda małopolski Łukasz Kmita powołał dr. hab. Artura Gądka, prof. UJ - kierownika Kliniki Ortopedii i Fizjoterapii UJ CM i pełnomocnika dziekana Wydziału Nauk o Zdrowiu ds. klinicznych i współpracy międzywydziałowej - na stanowisko konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu.
Читати ще o Profesor Artur Gądek z UJ CM nowym konsultantem wojewódzkim
Przełomowe badania nad strukturą białkowego kompleksu Elongator

12.01.2023
W najnowszej pracy naukowej badaczy z Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (MCB UJ) opisano pierwszą, wysokorozdzielczą strukturę Elongatora uzyskaną przy pomocy kriomikroskopii elektronowej (cryo-EM), która rzuca światło na rolę podkompleksu Elp456. Wyniki badań zostały opublikowane w tym tygodniu w międzynarodowym czasopiśmie "Nucleic Acids Research" jako artykuł przełomowy.
Читати ще o Przełomowe badania nad strukturą białkowego kompleksu Elongator
Kolejne sukcesy medyków Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie

12.01.2023
Mimo że Oddział Kliniczny Chirurgii Ogólnej działa w strukturach Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie zaledwie od trzech miesięcy, już może pochwalić się znaczącymi sukcesami. Kilka dni temu profesorowie Marcin Barczyński oraz Aleksander Konturek przeprowadzili 1. w Europie operację tarczycy z wykorzystaniem nawigacji PTeye.
Читати ще o Kolejne sukcesy medyków Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie
Badania nad zieloną transformacją i polaryzacją gospodarczą w Europie

03.01.2023
NCN opublikowało wyniki konkursu OPUS 22+LAP/Weave. Wśród beneficjentów znalazła się dr Zofia Łapniewska z Uniwersytetu Jagiellońskiego, która wraz z badaczami z Uniwersytetu we Flensburgu zajmie się ekologią w polityce. Celem badań jest lepsze zrozumienie wpływu realizacji polityki zielonej transformacji na kraje UE oraz wskazanie na obszary, w których niesie ona ze sobą niebezpieczeństwo wywołania polaryzacji społeczno-gospodarczej.
Читати ще o Badania nad zieloną transformacją i polaryzacją gospodarczą w Europie
Szpital Uniwersytecki zakupił nowoczesne aparaty echokardiograficzne

30.12.2022
Za nami kolejna dostawa sprzętu medycznego, zakupionego w ramach projektu "Małopolska Tarczy Antykryzysowa - Pakiet Medyczny 3" współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Tym razem Szpital Uniwersytecki w Krakowie otrzymał 2 aparaty echokardiograficzne.
Читати ще o Szpital Uniwersytecki zakupił nowoczesne aparaty echokardiograficzne