перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

2. edycja Polsko-Amerykańskiego Mostu Innowacji

W dniach 20-21 listopada br. w Krakowie odbyła się 2. edycja Polsko-Amerykańskiego Mostu Innowacji (PAMI). W pięciu sesjach eksperci dzielili się tym, jak innowacyjne pomysły przekuć w sukces i nie zrażać się porażkami. Wydarzeniu patronował rektor UJ prof. Wojciech Nowak.

Spotkanie zainaugurowali Jacek Krupa, marszałek województwa małopolskiego, Walter Braunohler, konsul generalny Stanów Zjednoczonych w Polsce, Mirosława Długosz, wiceprezes Fundacji Laboratorium Innowacji i Kreatywności oraz Katarzyna Walczyk-Matuszyk, prezes Stowarzyszenia Top 500 Innovators.

- Takie spotkania znakomicie wpisują się w strategię rozwoju przedsiębiorczości województwa małopolskiego, w którą inwestujemy wiele środków. W Polsce, tak jak w stanach Zjednoczonych i innych krajach, są tysiące ludzi z wiedzą i pomysłami na biznes w zakresie nowych technologii. Celem spotkania jest przełożenie pomysłów z tej dziedziny praktykę - powiedział Jacek Krupa.

Pierwszy dzień PAMI poświęcony był innowacjom w biznesie i społeczeństwie. Prelegenci z Polski i USA - przedsiębiorcy, ludzie związani z nauką, liderzy i działacze - z różnych perspektyw opowiedzieli o tym, jak skutecznie wdrażać innowacje W drugim dniu na uczestnicy wzięli udział w warsztatach z zakresu m.in. prezentacji pomysłów, metod tworzenia innowacyjnych rozwiązań, strategii rozwoju firmy i budowania przewagi konkurencyjnej, kreatywności i budowania zespołu.

Tegoroczna edycja PAMI była częścią obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Zrealizował ją Konsulat Generalny USA w Krakowie, Województwo Małopolskie i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

рекомендовано
Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie liderem medycyny robotycznej dla dzieci w Polsce

UJ najlepszą polską uczelnią według rankingu CWUR

Wybitni młodzi naukowcy z UJ laureatami konkursu START FNP