перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

W sercu najpiękniejszych uniwersytetów na świecie. UJ w zagranicznym wydawnictwie.

Dzięki współpracy fotografa Guillaume'a de Laubier oraz profesora uniwersyteckiego Jeana Sarroy'a powstała niesamowita książka "Les plus belles universités du monde" (tłum. z języka francuskiego "Najpiękniejsze uniwersytety świata") pozwalająca odkryć miejsca na uniwersytetach, do których na co dzień mają dostęp tylko nieliczni.

Album zabiera nas w niesamowitą podróż po najpiękniejszych uniwersytetach na świcie, od Uniwersytetu w Bolonii, najstarszego uniwersytetu cywilizacji łacińskiej, aż po budynki ultranowoczesne i high-tech w Katarze czy Lozannie. Zdjęcia zaprezentowane w książce pozwalają zgłębić piękno uniwersytetów, które posiadają wspaniałe dziedzictwo architektoniczne, a przedstawiona historia przypomina o ich wielkości.

Książka prezentuje zdjęcia 23 prestiżowych uniwersytetów z 14 krajów, m.in. z: Francji, Szwecji, Niemczech, Polski, Włoch, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Kanady, Kataru. W albumie możemy podziwiać amfiteatry, biblioteki, kaplice, sale, teatry anatomiczne, ogrody i wiele innych niepowtarzalnych miejsc. Wśród zaprezentowanych uczelni znalazł się także Uniwersytet Jagielloński.

Guillaume de Laubier - fotograf, od 25 lat specjalizuje się w fotografii wnętrz, dekoracji, architekturze i sztuce życia. Opublikował kilka książek, między innymi L'Esprit des vins (2010), Sarah Lavoine (2010), À la table des designers (2012) oraz Les Plus Beaux Opéras du monde (2013).

Jean Serroy - emerytowany profesor uniwersytecki, specjalista w zakresie literatury i teatru XII wieku, krytyk filmowy. Jego ostatnie dzieła to Entre deux siècles, 20 ans de cinéma contemporain (2006), L'Écran global (we współpracy z Gilles Lipovetsky, 2007) i L'Esthétisation du monde (2013).

Album został wydany przez wydawnictwo La Martinière. Wersja językowa: francuska i angielska.

рекомендовано
660 lat temu narodził się Uniwersytet Jagielloński – najstarsza uczelnia w Polsce

Ministerialne wsparcie dla kół naukowych UJ CM

Komunikat profesora Jacka Popiela w sprawie akademików UJ