перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Nowoczesny sprzęt medyczny dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Prokocimiu

Dzięki hojności uczestników, wolontariuszy i darczyńców 4. Biegu Charytatywnego Fundacji Tesco Dzieciom doposażony został Szpitalny Oddział Ratunkowy Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu. Zakupiony za ponad 142 tysiące złotych sprzęt ratuje zdrowie i życie małym pacjentom.

Fundacja Tesco Dzieciom od lat współpracuje z Uniwersyteckim Szpitalem Dziecięcym (USD) i każdego roku przekazuje szpitalowi dochód z organizowanych biegów charytatywnych. Środki zebrane podczas ubiegłorocznego 4. Biegu Charytatywnego zostały przeznaczone na remont oraz doposażenie w sprzęt medyczny i ratunkowy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Ponad 142 tysiące złotych pozwoliły na zakup m.in. specjalistycznej wanny do pielęgnacji ciężko poparzonych dzieci, pulsoksymetrów, aparatu EKG, termometrów, wózków inwalidzkich oraz wyposażenie sal pacjentów, kącika zabaw dla dzieci oraz pomieszczenia do karmienia i przewijania najmłodszych dzieci. Od kwietnia odnowione pomieszczenia i zakupiony sprzęt służą małym pacjentom.

- Wyposażenie i wygląd Szpitalnego Oddziału Ratunkowego ma ogromne znaczenie dla ratowania zdrowia i życia naszych pacjentów. Jesteśmy wdzięczni Fundacji Tesco Dzieciom za nieustający wkład w rozwój infrastruktury naszego szpitala - mówi dr hab. Maciej Kowalczyk, dyrektor USD.

Fundacja Tesco Dzieciom od samego początku powstania prowadzi działania na rzecz poprawy komfortu i jakości leczenia pacjentów szpitala w Krakowie-Prokocimiu. Jak mówi jej prezes Katarzyna Michalska-Miszczyk, pomoc dla oddziału ratunkowego jest kontynuacją wcześniejszych działań poprawiających warunki leczenia najmłodszych pacjentów. - Przekazanie tego niezwykle potrzebnego sprzętu to wielki sukces nie tylko Fundacji Tesco Dzieciom, ale przede wszystkim uczestników, wolontariuszy i darczyńców wrześniowego biegu - przekonuje.

Przekazana przez Fundację Tesco Dzieciom w ciągu ostatnich czterech lat pomoc finansowa w wysokości ponad 460 tys. złotych przeznaczona została m.in. na remont i wyposażenie świetlic, sali gimnastycznej, punktów do karmienia i przewijania małych dzieci. Zakupiono również sprzęt medyczny dla Kliniki Onkologii i Hematologii, Kliniki Neurologii, Zakładu Fizjoterapii i Oddziału Oparzeń i Neurochirurgii.

рекомендовано
Pierwsza w Szpitalu Uniwersyteckim operacja replantacji ręki