Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Student Szkoły Medycznej dla Obcokrajowców Wydziału Lekarskiego UJ CM zwycięzcą konkursu "Interstudent 2012"

Hoh Hong Huat – student czwartego roku studiów lekarskich Szkoły Medycznej dla Obcokrajowców Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie został uznany przez kapitułę konkursu "Interstudent 2012" – zorganizowanego przez Fundację Edukacyjną "Perspektywy" – za najlepszego studenta zagranicznego w Polsce (w kategorii studiów magisterskich – jednoetapowych).

Hoh Hong Huat pochodzi z Malezji i jest studentem programu 6-letniego w Szkole Medycznej dla Obcokrajowców Wydziału Lekarskiego UJ CM. Swój pierwszy sukces zanotował w Malezji w roku 2007, gdzie jako absolwent Yoke Kuan Secondary School został ogłoszony „Best Overall Student of the year". Od 2008 jest stypendystą Rządu Malezji (National Scholarship of Malaysian Government of Public Service Department).

Swoje zainteresowania badawcze realizuje w Katedrze Histologii UJ CM, Zakładzie Transplantologii Instytutu Pediatrii UJ CM jak również w Katedrze Biochemii Uniwersytetu w Lozannie w Szwajcarii. Jest zaangażowany w realizację następujących projektów badawczych: „Leczenie podprogowymi dawkami doksycykliną wpływa na remodelowanie macierzy płytek miażdżycowych w ApoE-nokautowanych myszach" (Katedra Histologii UJ CM) oraz „Różnice rasowe w podatności na rak skóry: polimorfizm genetyczny w genach ATF3 i AP-1" (School of Biology and Medicine, University of Lausanne). Wkrótce również rozpocznie projekt związany z badaniem indukowanych pluripotentnych komórek macierzystych (Zakład Transplantologii Instytutu Pediatrii UJ CM).

Hoh Hong Huat w roku 2010 zdobył pierwszą nagrodę w konkursie drużynowym na Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Anatomicznej „Golden Scapula"(zajął także 3 miejsce indywidualnie) a w roku 2012 uzyskał pierwszą nagrodę w sesji plakatowej z zakresu nauk podstawowych na Międzynarodowej Konferencji Studentów Medycyny w Krakowie. W 2012 brał udział w University of Lausanne Summer Undergraduate Research (SUR) Programme Scholarship 2012, Switzerland.

Jako student Szkoły Medycznej dla Obcokrajowców Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum ma obecnie średnią ze studiów na poziomie 4,87 (w skali do 5). Jest członkiem IFMSA (International Federation of Medical Student Associations). Zna języki – chiński, malezyjski, angielski oraz na poziomie podstawowym polski i niemiecki.

W konkursie "Interstudent" mogli wziąć udział studenci zagraniczni studiujący w polskich uczelniach na studiach licencjackich, magisterskich i doktoranckich. Warunkiem udziału były dobre wyniki w nauce, aktywność w środowisku studenckim - kulturalna, społeczna, ekologiczna, sportowa, działania na rzecz wielokulturowości.

Дата опублікації: 18.01.2013
опубліковано: Mariusz Kopiejka