перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

NCN podsumowało 2015 rok: 200 grantów na uniwersyteckie projekty

W ubiegłym roku Narodowe Centrum Nauki (NCN) rozstrzygnęło 12 konkursów na projekty badawcze, staże podoktorskie i stypendia doktorskie. O wsparcie finansowe ubiegało się 10 939 wnioskodawców. Ostatecznie finansowanie, w wysokości ponad 950 mln zł, przyznano 2038 naukowcom i zespołom badawczym. Publikujemy dane statystyczne dotyczące jednostek Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W 2015 roku dofinansowanie z Narodowego Centrum Nauki otrzymały wszystkie wydziały UJ oraz dwie jednostki pozawydziałowe: Jagiellońskie Centrum Rozwoju Leków i Małopolskie Centrum Biotechnologii. Łącznie uzyskały one 200 grantów. Najwięcej z nich zdobyli pracownicy naukowi Wydziału Filozoficznego (28), Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej oraz Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi (po 22), Wydziału Chemii (21), Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii (18) i Wydziału Lekarskiego (17).

Z kolei największe dofinansowanie na badania trafiły do: Wydziału Lekarskiego (11 116 788,00 zł), Wydziału Biologii i Nauk o Zdrowiu (11 020 600,00 zł), Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii (9 971 435,00 zł), Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej (9 671 757,00) oraz Wydziału Chemii (9 357 142,00 zł). W sumie 17 uniwersyteckim jednostkom przyznano 90 037 656,00 zł.

Szczegółowe dane konkursów NCN rozstrzygniętych w 2015 roku można pobrać poniżej.

Narodowe Centrum Nauki jest agencją wykonawczą powołaną do wspierania działalności naukowej w zakresie badań podstawowych, czyli prac eksperymentalnych lub teoretycznych podejmowanych przede wszystkim w celu zdobycia nowej wiedzy o podstawach zjawisk i obserwowalnych faktów, bez nastawienia na bezpośrednie zastosowanie komercyjne.

завантажити файли
Wnioskodawcy NCN w konkursach rozstrzygniętych w 2015 roku
рекомендовано
Kraków miastem nauki i sztuki