перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

ERASMUS+ Staff Training Week 2017

W dniach 19–23 czerwca Dział Współpracy Międzynarodowej UJ jak co roku zaprosił pracowników administracyjnych partnerskich uniwersytetów do debaty na temat rozwoju współpracy międzynarodowej oraz innych aspektów związanych ze współdziałaniem uczelni. W wydarzeniu wziąć mogli udział pracownicy szkół wyższych z krajów należących do Unii Europejskiej, a także tych, które należą do programów ERASMUS+ KA103 i KA107.

W tegorocznej edycji spotkania „JUst a Week” bierze udział reprezentanci 24 uniwersytetów z 21 krajów. Przez pięć dni uczestnicy będą dyskutować i dzielić się doświadczeniami na temat mobilności studenckiej i pracowniczej, jakości europejskich i pozaeuropejskich rozwiązań w zakresie wsparcia studentów i wykładowców zagranicznych, bezpieczeństwa i protokołów postępowania awaryjnego w środowisku akademickim, a także szkoleń i mentoringu. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele szkół wyższych z krajów Unii Europejskiej – Hiszpanii, Węgier, Bułgarii, Rumunii, Niemiec, Turcji, Włoch, Wielkiej Brytanii, Finlandii, Belgii i Estonii – oraz krajów niebędących członkami UE, takich jak Indie, Kenia, Rosja, Ukraina, Chiny, Japonia, Meksyk, Republika Południowej Afryki i Serbia. Tak szeroko zakrojona współpraca pozwoli na porównanie i lepsze zrozumienie potrzeb studentów i pracowników przez odpowiednie jednostki  wszystkich uczelni partnerskich.

Otwarcie „JUst a Week” miało miejsce 19 czerwca w nowo powstałej siedzibie Wydziału Prawa i Administracji UJ przy ulicy Krupniczej. Uniwersytet Jagielloński reprezentowali pełnomocnik Rektora UJ ds. internacjonalizacji prof. Adam Jelonek oraz kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej UJ Dorota Maciejowska.

– Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za państwa obecność. Pracownicy administracji grają szczególną rolę w procesie internacjonalizacji. Poprzez współpracę i dzielenie się doświadczeniami i dobrymi praktykami pomagamy sobie nawzajem w rozwoju naszych uniwersytetów, sprawiając, że stają się uczelniami naprawdę międzynarodowymi i pluralistycznymi – mówiła we wstępie Dorota Maciejowska.

– Choć niemal każdy jest przekonany, że Unia Europejska ma swoje dobre i złe strony, nikt nie kwestionuje ogromnych sukcesów w zakresie współpracy naukowej i dydaktycznej pomiędzy jej uniwersytetami. Czas na nowe otwarcie: potrzebujemy nowych partnerów i nowych studentów. Życzę państwu owocnej pracy – dodał prof. Jelonek.

Uczestnicy spotkania „JUst a Week” będą mieli okazję wziąć udział w licznych warsztatach, seminariach i szkoleniach prowadzonych nie tylko przez pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego, ale również Uniwersytetu Helsińskiego, Ruhr-Universität Bochum, Uniwersytetu w Tartu i Uniwersytetu Łódzkiego. W programie znajdą się wizyty w historycznych i nowoczesnych budynkach uniwersyteckich, takich jak Collegium Maius, III Kampus UJ i Biblioteka Jagiellońska. Goście zwiedzą też Wawel i przespacerują się uliczkami Kazimierza, a także będą współzawodniczyć w quizie z wiedzy ogólnej oraz historii i kultury polskiej.

рекомендовано
Kraków miastem nauki i sztuki

Ruszył koordynowany przez UJ projekt IMPULSE z rekordowym dofinansowaniem

Dr Andrzej Kurkiewicz w Radzie ds. innowacji w szkolnictwie wyższym