перейти до основного змісту

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Wiadomości

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Nowe studia na Uniwersytecie Jagiellońskim

Nowe studia na Uniwersytecie Jagiellońskim

Sinologia to kierunek dla tych, którzy chcą połączyć w przyszłości pasję z pracą zawodową. Studia te są idealnym rozwiązaniem zarówno dla osób, które chcą rozwinąć swoje zainteresowania kulturą Dalekiego Wschodu, jak i dla tych, którzy chcą znajomość języka chińskiego wykorzystać w pracy zawodowej.

Kierunek: Neofilologia
Specjalność: Filologia Orientalna – Sinologia
Typ studiów: drugiego stopnia
Wydział Filologiczny UJ

– Języka chińskiego można było się uczyć na Uniwersytecie Jagiellońskim na lektoratach od dawna, na przykład na Japonistyce, natomiast studia pierwszego stopnia z Sinologii uruchomiono trzy lata temu. Jesteśmy młodą i dynamiczną jednostką rozumiejącą potrzeby i oczekiwania studentów – mówi dr Katarzyna Sarek z Instytutu Orientalistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. – Program naszych studiów jest nowoczesny, nastawiony na praktyczną i przydatną wiedzę, ale równocześnie nie pomija niezbędnej części teoretycznej – dodaje.

– Dlaczego warto wybrać sinologię na UJ? Zazwyczaj studia magisterskie nie oferują zbyt wielu zajęć czysto językowych, u nas wciąż jest ich bardzo dużo, ponieważ są kluczowe w kształceniu profesjonalistów posługujących się językiem obcym oraz tłumaczy. Gwarantujemy aż 900 godzin zajęć językowych w ciągu dwóch lat studiów. Są one prowadzone głównie przez native speakerów, dzięki czemu studenci poznają żywy język mówiony i na bieżąco wykorzystują zdobytą wiedzę. Atutem jest również znaczna liczba zajęć z tłumaczeń ustnych oraz pisemnych, a także zajęcia poświęcone nauce pisania tekstów. Reasumując: dużo zajęć praktycznych, tłumaczeniowych, konwersatoria, ale także obowiązkowe zajęcia z języka angielskiego oraz wykłady poświęcone teorii tłumaczeń i poszerzające ogólną wiedzę o cywilizacji chińskiej. Te studia to przede wszystkim intensywna praca z żywym językiem. Absolwenci tego kierunku będą posiadali nie tylko rzetelną wiedzę o Chinach, ale również opanują języki chiński i angielski na poziomie C1+ – tłumaczy.

Gwarantujemy aż 900 godzin zajęć językowych w ciągu dwóch lat studiów. Są one prowadzone głównie przez native speakerów, dzięki czemu studenci poznają żywy język mówiony i na bieżąco wykorzystują zdobytą wiedzę.

DR KATARZYNA SAREK

– Sinologia jest wymagającym kierunkiem studiów, ale wysiłek włożony w naukę tego języka nie idzie na marne. Kim zostają absolwenci sinologii? Nauczycielami, tłumaczami, pracują w biznesie, kulturze lub turystyce. Możliwości jest wiele, a zapotrzebowanie na pracowników znających ten język ciągle rośnie, tak jak cały czas wzrasta w Polsce zainteresowanie Chinami – zaznacza dr Sarek.

– Zapraszamy na rozmowę rekrutacyjną, częściowo odbywającą się w języku chińskim, podczas której będziemy sprawdzać kompetencje językowe kandydatów. Osoby ubiegające się o przyjęcie na Sinologię drugiego stopnia na UJ powinny być absolwentami studiów sinologicznych (z dyplomem licencjata). W przypadku ukończenia innego kierunku studiów konieczna jest potwierdzona certyfikatem HSK 6 / TOP 5 znajomość języka chińskiego. Wszyscy kandydaci muszą się wykazać znajomością języka angielskiego na poziomie C1 potwierdzoną certyfikatem lub ukończeniem lektoratu uniwersyteckiego z oceną co najmniej dobrą – wyjaśnia.

рекомендовано
Kraków miastem nauki i sztuki

Kraków miastem nauki i sztuki

Ruszył koordynowany przez UJ projekt IMPULSE z rekordowym dofinansowaniem

Ruszył koordynowany przez UJ projekt IMPULSE z rekordowym dofinansowaniem

Dr Andrzej Kurkiewicz w Radzie ds. innowacji w szkolnictwie wyższym

Dr Andrzej Kurkiewicz w Radzie ds. innowacji w szkolnictwie wyższym

Stanowisko Kolegium Rektorskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego  w sprawie działań wojennych w Strefie Gazy

Stanowisko Kolegium Rektorskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego w sprawie działań wojennych w Strefie Gazy

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту