перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

UJ podpisał umowy z dalekowschodnimi uczelniami

Umowy w imieniu naszej uczelni podpisał pełnomocnik rektora UJ ds. internacjonalizacji prof. dr hab. Adam Jelonek.

Umowa z Katolickim Uniwersytetem Atma Jaya w Dżakarcie

24 września podpisana została umowa z Katolickim Uniwersytetem Atma Jaya w Dżakarcie. Celem współpracy UJ i Atma Jaya są m.im. studia kończące się wspólnym dyplomem oraz wymiana studentów. Jest to pierwsza umowa Uniwersytetu Jagiellońskiego z indonezyjską uczelnią wyższą.

Atma Jaya jest stosunkowo młodą uczelnią, powstała w 1960 r. Uniwersytet Atma Jaya został sklasyfikowany przez władze, jako jedna z 50 najbardziej obiecujących instytucji szkolnictwa wyższego w Indonezji (spośród 2864 funkcjonujących w tym kraju).

W 1989 r. Uniwersytet Atma Jaya odwiedził papież Jan Paweł II. Na pamiętkę tego wydarzenia jeden z budynków rektoratu nosi imię wielkiego absolwenta Uniwersytetu Jagiellońskiego - Karola Wojtyły.

Umowa z Universiti Malaya w Kuala Lumpur

27 września podpisano umowę z Universiti Malaya w Kuala Lumpur. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Ambasady RP w Malezji wraz z chargé d'affair ad interim Maciejem Tumulcem. Umowa przewiduje wymianę kadry akademickiej i współpracę badawczą z UJ.

Universiti Malaya jest wg rankingu QS Top University sklasyfikowany na 114. miejscu na świecie i 27. miejscu w Azji (w 2015 r. - 151 miejsce). Tak dynamiczny rozwój Universiti Malaya zawdzięcza w dużej mierze statusowi uniwersytetu badawczego. Na uniwersytecie wykłada ponad 2400 wykładowców, w tym 700 z zagranicy, w tym trzech lauretaów Nagrody Nobla​.

рекомендовано
Kraków miastem nauki i sztuki

Ruszył koordynowany przez UJ projekt IMPULSE z rekordowym dofinansowaniem

Dr Andrzej Kurkiewicz w Radzie ds. innowacji w szkolnictwie wyższym