перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Delegacja z Tajwanu z wizytą na UJ

18 grudnia Uniwersytet Jagielloński odwiedziło przedstawicielstwo Biura Gospodarczego i Kulturalnego Tajpej w Polsce Weber Shih. Gości przyjął w swoim gabinecie rektor UJ prof. Wojciech Nowak wraz z pełnomocnikiem ds. internacjonalizacji prof. Adamem Jelonkiem.

Uczestnicy spotkania dyskutowali o możliwościach zacieśnienia współpracy w zakresie badań naukowych i dydaktyki. Szczególny nacisk położono na współdziałanie w dziedzinie rozwoju wspólnych programów medycznych oraz kształcenia lekarzy, w tym również elementów medycyny niekonwencjonalnej.

Weber V. B. Shih od października pełni funkcję przedstawiciela i szefa Biura Gospodarczego i Kulturalnego Tajpej w Polsce. Poprzednio był ambasadorem w Saint Vincent i Grenadynach, a także szefem misji na Łotwie. Sprawował także funkcję dyrektora generalnego Departamentu Gospodarki i Handlu w MSZ. Przed przyjazdem do Polski zajmował stanowisko sekretarza generalnego tajwańskiego ICDF (International Cooperation and Development Fund).

рекомендовано
Pierwsza w Szpitalu Uniwersyteckim operacja replantacji ręki