перейти до основного змісту

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Wiadomości

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Stypendia Fulbrighta dla przedstawicieli społeczności akademickiej UJ

Stypendia Fulbrighta dla przedstawicieli społeczności akademickiej UJ

Rada Stypendiów Zagranicznych J. Williama Fulbrighta zaakceptowała listę osób nominowanych do stypendiów Fulbrighta z Polski na rok akademicki 2018/2019. W gronie zwycięzców znaleźli się studenci, doktoranci i nauczyciele akademiccy z Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy otrzymają stypendium finansujące pierwszy rok studiów graduate, zrealizują własne projekty badawcze lub badawczo-dydaktyczne w amerykańskich uczelniach.

O stypendia Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta mogły się starać osoby biegle znające język angielski. Autorzy pomysłów na badania musieli przekonać komisję, że w USA zdobędą niezbędne doświadczenie do kontynuowania nauki w Polsce, zbiorą świetne materiały do pracy doktorskiej i wykorzystają technologie dostępne w laboratoriach amerykańskich uczelni.

Fulbright Graduate Student Award to stypendium dla osób zainteresowanych rozpoczęciem studiów drugiego i trzeciego stopnia. Przyznawane jest na pierwszy rok studiów magisterskich, doktoranckich lub innych kończących się uzyskaniem dyplomu z możliwością przedłużenia o kolejny rok. Komisja przyjmuje zgłoszenia na wszystkie kierunki studiów z wyłączeniem studiów medycznych, gdzie wymagany jest bezpośredni kontakt z pacjentem. Program nie obejmuje także słuchaczy uzupełniających studiów prawniczych LLM oraz uzupełniających studiów z zakresu zarządzania MBA. Stypendystką programu została Ewelina Marcinkiewicz, studentka informatyki (studia I stopnia) na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ.

Na trwające od 6 do 9 miesięcy stypendium, które ma na celu zebranie materiałów do rozprawy doktorskiej, udadzą się Magdalena Mijas z Wydziału Nauk o Zdrowiu UJ CM i Michał Koza z Wydziału Polonistyki UJ. W Stanach Zjednoczonych zyskają oni dostęp do licznych publikacji oraz do najnowszych technologii w laboratoriach. Stypendia skierowane do doktorantów ze wszystkich dziedzin poza tymi, które wymagają bezpośredniego kontaktu z pacjentem.

Fulbright Senior Award to stypendia dla pracowników uczelni, instytutów badawczych, jednostek naukowych PAN, międzynarodowych instytutów naukowych oraz innych jednostek naukowych w Polsce. Są przeznaczone na realizację własnych projektów badawczych w amerykańskich uczelniach, instytutach badawczych non-profit oraz niektórych instytucjach rządowych. Stypendyści, oprócz realizacji projektu badawczego, mogą również prowadzić zajęcia dydaktyczne. Wyjazd przewidziany jest na 3-9 miesięcy. Nagrodzeni w programie Fulbright Senior Award to: dr Jakub Filonik (Wydział Filologiczny UJ), dr Urszula Marcinkowska-Trimboli (Wydział Nauk o Zdrowiu UJ CM) i dr Zbigniew Siudak (Wydział Lekarski UJ CM).

Program Fulbrighta to prestiżowy program wymiany akademickiej między Stanami Zjednoczonymi a innymi krajami, obecny w Polsce nieprzerwanie od 1959 r. Stypendia Programu Fulbrighta umożliwiły ponad 2 tys. utalentowanym polskim studentom, doktorantom i pracownikom naukowym wyjazd do Stanów Zjednoczonych oraz zbliżonej liczbie obywateli USA na przyjazd do naszego kraju. Obecnie trwa rekrutacja na stypendia realizowane w roku akademickim 2019/2020.

рекомендовано
Komunikat profesora Jacka Popiela w sprawie akademików UJ

Komunikat profesora Jacka Popiela w sprawie akademików UJ

Kilkadziesiąt milionów złotych na badania z dziedziny onkologii

Kilkadziesiąt milionów złotych na badania z dziedziny onkologii

Kolejny badacz Uniwersytetu Jagiellońskiego w <span lang="la">Academia Europaea</span>

Kolejny badacz Uniwersytetu Jagiellońskiego w Academia Europaea

60 lat temu w gmachu <span lang='la'>Collegium Maius</span> otwarto Muzeum UJ

60 lat temu w gmachu Collegium Maius otwarto Muzeum UJ

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту