перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Zakup nowoczesnych kardiomonitorów z tarczy antykryzysowej

Pierwsza dostawa aparatury medycznej zakupionej w ramach projektu "Małopolska Tarcza Antykryzysowa - Pakiet Medyczny 3" współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 dotarła do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. 23 nowoczesne kardiomonitory IntelliVue MX450 dostarczyła firma Philips Polska.

Sprzęt wyposażony jest w system alarmowy i pamięć trendów, sterowany dotykowo umożliwiający wyświetlanie wszystkich monitorowanych parametrów oraz min. 4 krzywych dynamicznych. Monitory posiadają własny moduł przenośny zawierający ekran i funkcję alarmu, co pozwala na zabezpieczenie ciągłości monitorowanie podstawowych parametrów życiowych pacjenta również podczas transportu.

Jak podkreśla przedstawiciel firmy Philips Marcin Leśniak, monitory IntelliVue MX450 pomagają zwiększyć opłacalność inwestycji poprzez ograniczenie kosztów i złożoności komunikacji urządzeń przyłóżkowych z systemem elektronicznej dokumentacji medycznej. Dodatkowo urządzenia charakteryzują się niskim poborem mocy. Jedną z funkcji dodatkowo ograniczającą pobór energii jest zastosowany w monitorze czujnik światła, który dostosowuje jasność ekranu w zależności od oświetlenia otoczenia.

Monitory wyróżniają się wyposażeniem w szereg funkcji zapewniających bezpieczeństwo cybernetyczne, w tym oparte na certyfikatach uwierzytelnianie węzła, szyfrowanie danych sieciowych, systemów plików, wydruków raportów, zdalnie wyświetlanych danych oraz wydawanych zdalnie poleceń sterowania. Wchodzące w skład zestawu stacje robocze centralnego systemu monitorowania zostaną podłączone do posiadanej przez szpital sieci centralnego monitorowania, a zestaw niezbędnych licencji pozwoli na dostęp z poziomu przeglądarki www do obszarów wyboru pacjentów, ekranu głównego oraz umożliwią zdalne wyświetlanie parametrów życiowych, w tym krzywych, a także przeglądanie starszych alarmów i krzywych.

рекомендовано
Kraków miastem nauki i sztuki

Ruszył koordynowany przez UJ projekt IMPULSE z rekordowym dofinansowaniem

Dr Andrzej Kurkiewicz w Radzie ds. innowacji w szkolnictwie wyższym