перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Prof. Wojciech Czakon doktorem honoris causa wrocławskiej uczelni

Profesor Wojciech Czakon z Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego otrzymał tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu (UEW) za wybitne zasługi w zakresie zarządzania strategicznego i metodologii. To najwyższe odznaczenie w świecie akademickim jest nadawane osobie, by podkreślić jej pozycję w środowisku, zasługi i czyny.

Oceniającymi dorobek uhonorowanego byli prof. Agnieszka Zakrzewska-Bielawska (Politechnika Łódzka) oraz prof. Czesław Zając (UEW). Kierownikiem postępowania była prof. Ewa Stańczyk-Hugiet, prorektor ds. badań i kadry akademickiej UEW. - Mam poczucie, że kształcenie świadomego menedżera jest misją uniwersytecką, którą realizuje Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. Tym bardziej dziękuję waszej wspólnocie za przyjęcie mnie w jej poczet, co odbieram z dumą i poczuciem obowiązku - powiedział podczas uroczystości prof. Wojciech Czakon.

Uroczystość wręczenia tytułu doktora honoris causa odbyła się w ramach obchodów Święta Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Uczestniczyli w niej m.in. przedstawiciele władz Uniwersytetu Jagiellońskiego, Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ oraz pracownicy Katedry Zarządzania Strategicznego UJ kierowanej przez profesora Czakona.

Wojciech Czakon jest profesorem nauk ekonomicznych. Tworzył Katedrę Zarządzania Strategicznego na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ. Wcześniej był związany z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach. Przez wiele lat był wykładowcą MBA Wyższej Szkoły Bankowej w Chorzowie. Interesuje się zjawiskami międzyorganizacyjnymi, strukturami i strategiami firm wobec ważnych aktorów otoczenia. Zgłębiając behawioralne uwarunkowania strategii, otwiera drogę do skuteczniejszych zachowań strategicznych firm. W orbicie jego zainteresowań znajdują się też koopetycja, współpraca strategiczna, konkurowanie, procesy i struktury sieci międzyorganizacyjnych, a także metodologia badań.

Jest autorem ponad 200 publikacji z zakresu zarządzania strategicznego w polskich i międzynarodowych czasopismach naukowych. Należy do Komitetu Nauk Organizacji i Zarządzania Polskiej Akademii Nauk, Academy of Management, European Academy of Management, International Society for Professional Innovation Management, European Institute for Advanced Studies in Management.

рекомендовано
Kraków miastem nauki i sztuki

Ruszył koordynowany przez UJ projekt IMPULSE z rekordowym dofinansowaniem

Dr Andrzej Kurkiewicz w Radzie ds. innowacji w szkolnictwie wyższym