перейти до основного змісту

Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Studentka UJ Daria Nawój triumfowała w drugim rzucie Akademickich Mistrzostw Małopolski

20 kwietnia rozegrano drugi rzut Akademickich Mistrzostw Małopolski 2023/2024 we wspinaczce sportowej. Ponownie w rywalizacji studentek tryumfowała Daria Nawój z KU AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego. Warto podkreślić, że aż czworo naszych zawodników awansowało do rundy finałowej.

Zawody rozegrane zostały w konkurencji bouldering na kultowej krakowskiej ściance KS Korona, na której od kilku lat rozgrywane są mistrzostwa studentów z Małopolski. W rundzie eliminacyjnej zawodnicy mieli do pokonania piętnaście boulderów, zaś w finale czekały na nich dwa dłuższe, wymagające problemy wspinaczkowe.

Złoty medal w zmaganiach kobiet wywalczyła reprezentująca barwy UJ Daria Nawój. Tuż za podium w męskich zmaganiach, na czwartym miejscu uplasował się Dawid Urbanik, do finału awansowali również Szymon Górnisiewicz i Weronika Szczytowska.

Daria była bezkonkurencyjna w rywalizacji AMM, jako jedyna pokonując czternaście tras eliminacyjnych i wszystkie finałowe, po raz kolejny sięgając po zwycięstwo Akademickich Mistrzostw Małopolski. Na drugim miejscu uplasowała się Julia Seweryn z AZS  Akademii Górniczo Hutniczej, trzecia była jej klubowa koleżanka Milena Rogula.

W rywalizacji mężczyzn zwyciężył Kajetan Kupś z KU AZS AGH, przed klubowymi kolegami Grzegorzem Łyko i Igorem Zakrockim.

Trenerem sekcji wspinaczki sportowej KU AZS UJ jest Arkadiusz Kamiński.

Gratulacje dla wszystkich zawodników!

Zawodnicy AZS UJ zajęli następujące miejsca w AMM:

Kobiety:

1. miejsce - Daria Nawój,

6. miejsce - Weronika Szczytowska,

7. miejsce - Anna Wilkosz,

Mężczyźni:

4. miejsce - Dawid Urbanik,

5. miejsce - Szymon Górnisiewicz,

8. miejsce - Karol Hajduk.

tekst: Arkadiusz Kamiński

відеогалерея
рекомендовано
Świetny debiut Darii Nawój w Akademickich Mistrzostwach Polski