Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Ministerstwo docenia ePodpis w rekrutacji na studia w UJ

W opublikowanym na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji raporcie "Państwo 2.0 – Nowy start dla e-administracji" - rządowym dokumencie dotyczącym strategii informatyzacji Państwa, na jednej ze stron (str. 24) znajduje się mapa Polski z naniesionymi aktualnie dostępnymi usługami w ePUAP. Widnieje na niej herb Uniwersytetu Jagiellońskiego z opisem "rekrutacja".

Traktować to wypada jako docenienie funkcji ePodpisu w procesie rekrutacji na studia prowadzone przez nasz Uniwersytet.

Przypomnijmy, że każda potwierdzona rejestracja na studia kończy się wydaniem decyzji. Tradycyjnie decyzja jest przygotowywana, drukowana, podpisywana przez przedstawiciela komisji rekrutacyjnej, a następnie wysyłana do kandydata listem poleconym – procedura taka trwa ok. kilku tygodni. Od 2011 roku Uniwersytet Jagielloński umożliwia skrócenie tego całego procesu o blisko miesiąc – decyzję można odebrać przez internet za pośrednictwem Platformy ePUAP.

Więcej na temat ePodpisu w rekrutacji na studia przeczytać można na stronie Działu Rekrutacji na Studia.

Дата опублікації: 28.03.2013
опубліковано: Mariusz Kopiejka