Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

"Eter dla każdego" - Dni otwarte radiofonii

„Eter dla każdego" to Dni otwarte radiofonii, organizowane w dniach 18 – 24 października br. Radio nadaje od roku na falach 100, 5 FM i w internecie na radiofonia.fm i jest tworzone przez wolontariuszy. Przez cały tydzień dni otwartych trwać będą warsztaty dziennikarskie, muzyczne oraz realizatorskie. Prowadzącymi będą pracownicy radia oraz zaproszeni goście, na co dzień profesjonalnie zajmujący się dziennikarstwem. Radio otworzy się dla wszystkich i każdy uczestnik warsztatów będzie mógł zaprezentować swoje umiejętności i wypróbować nabytą wiedzę. Najzdolniejsi i najbardziej kreatywni dostaną szansę współpracy z radiem. Osią przedsięwzięcia jest podkreślenie idei wolontariatu.

„Eter dla każdego" to również prezentacja uczelni krakowskich, należących do Fundacji Radia Akademickiego. Słuchacze będą mieli okazje poznać uczelnie z ich nietypowej, czasami nieznanej, a bardzo ciekawej strony. Będzie to wyjątkowa szansa do zaprezentowania szeroko pojętej nauki w zupełnie innym - ciekawszym świetle niż to - do jakiego zdążyliśmy przywyknąć. Dlatego jednym z elementów Dni otwartych radia jest gra terenowa na terenie uczelni. Zwycięzcy otrzymają ipody.

Ta część programu dedykowana jest nie tylko słuchaczom ze środowiska akademickiego, ale również szerszej społeczności. Finałem projektu będzie występ DJów radiofonii w znanej krakowskiej kawiarni Nowa Prowincja.

Szczegóły na www.radiofonia.fm i profilu radiofonii na Facebooku.

Дата опублікації: 14.10.2010
опубліковано: Łukasz Stadnicki