Навіґативний ланцюжок Навіґативний ланцюжок

Відображення мережевого вмісту Відображення мережевого вмісту

Ministerstwo nagrodziło dwa programy kształcenia na UJ

We wtorek 3 grudnia Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego opublikowało komunikat ws. wyników konkursu dla podstawowych jednostek organizacyjnych uczelni lub uczelni nieposiadających podstawowych jednostek organizacyjnych w zakresie wdrażania systemów poprawy jakości kształcenia oraz Krajowych Ram Kwalifikacji.

Spośród 13 nagrodzonych programów kształcenia dla profilu ogólnoakademickiego, dwa prowadzone są na Uniwersytecie Jagiellońskim. To biotechnologia (studia I stopnia) na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii oraz informatyka analityczna (studia I stopnia) na Wydziale Matematyki i Informatyki. Każda z nagrodzonych jednostek otrzyma dofinansowanie w wysokości miliona złotych.

Do konkursu zgłoszono 185 wniosków dla profilu ogólnoakademickiego. Oceniała je Komisja do spraw opiniowania wniosków o dofinansowanie w zakresie wdrażania systemów poprawy jakości kształcenia oraz Krajowych Ram Kwalifikacji pod przewodnictwem prof. dr. hab. inż. Edwarda Jezierskiego, w składzie: prof. dr hab. Ewa Bartnik, prof. dr hab. Stanisław Chwirot, prof. Grzegorz Kurzyński, prof. dr hab. Jan Madey, dr hab. Zbigniew Marciniak, prof. dr hab. Jadwiga Mirecka, prof. dr hab. Dariusz Rott, dr hab. Małgorzata Sekułowicz, prof. dr hab. Jan Szambelańczyk, prof. dr hab. inż. Radosław Trębiński, prof. dr hab. inż. Jan Zawadiak oraz pracownicy Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Дата опублікації: 04.12.2013
опубліковано: Łukasz Wspaniały